Çocuklarla Beraber Büyüyen Giysiler İcat Edildi

Çocuklarla Beraber Büyüyen Giysiler İcat Edildi

Çocuklar büyürken en sık yaşanan sorunlardan biri de elbiselerinin çeşitli dönem ve yaşlarda değiştirilmek zorunda olması değil mi?

Standart giyim endüstrisi bu sıkıntıya henüz bir çözüm bulamamışken, İngiltere'de her yıl verilen James Dyson buluş ödülünü kazanan tasarımlardan biri, çocuklara her ay yeni kıyafet alma sorununa çözüm getirdi.

Ekonomik olarak da oldukça zorlayıcı olan bu durum, bundan böyle ebeveynler için bir sorun olmaktan çıkacak gibi görünüyor.

Mühendislik mezunu Ryan Yasin'in tasarladığı ve James Dyson buluş ödülünü kazanan tasarımlarda sergilenen giysiler, çocukların 6 aylıktan 3 yaşına kadar aynı takımları kullanabileceğini kanıtladı.

Büyümekte olan bebeklere ve çocuklara uyum sağlamak için genişleyen, dayanıklı katlanmış kumaştan yapılmış çocuk giyimi malzemeleri, tıpkı Origami kağıt katlama tekniğinden esinlenerek geliştirilmişler.

Ryan Yasin, giyim endüstrisinde uzun vadeli sürdürülebilirliğin olmadığına dikkat çekerek, ailelerin maddi durumlarının da son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Bu ürülerin çok yakında piyasada olmaları bekleniyor.

Amazon, Modayı Takip Ederek Kıyafet Tasarlayan Bir Algoritma Geliştirdi

Tek Tuşla Ayakkabınızın Tasarımını ve Tarzını Değiştirin!

YORUMLAR