Çok Nadir Bulunan Bir Pokémon New York’u Birbirine Kattı

Çok Nadir Bulunan Bir Pokémon New York’u Birbirine Kattı

ABD’de büyük bir histeri ile oynanan Pokémon GO, New York Central Park bölgesini birbirine kattı. Neredeyse Nwe York’ta yaşayan 20 bine yakın insan Vaporeon isimli Pokémon’u yakalamak için Central Park’a akın ettiler.

Aşağıdaki videoda görüldüğü gibi arabalarını sokak ortasında bırakıp parka doğru koşanlardan tutun da, caddelerden bir nehir gibi akın akın bölgeye ulaşmaya çalışan insanlar bir süre şehri felç ettiler.  Amerika’da hızla artan Pokémon GO tutkusu, her geçen gün farklı ve şaşırtıcı haberlerin internete düşmesiyle aslında oldukça ciidi boyutlara vardığını ispatlıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu New York Central Park civarında görüntülenen bu kaos da durumun vahametini anlatmaya yetiyor. Yaya olarak 5 binden fazla insanın bir anda parka akın etmesiyle başlayan çılgınlık, arabalarını sokak ortasında bırakarak çılgın kalabalığa karışanlarla gittikçe büyüdü. Bu insan sürüsünün sanal bir olgunun peşinden bu tutkuyla koşuyor olması, aslında birçok soruyu da akıllara getiriyor. Bu sorulardan bir tanesi de elbette, “Kendimize yapacak daha anlamlı bir iş bulamıyor muyuz?” oluyor.

YORUMLAR