Connected2me, Startup İstanbul'da Birinci Seçildi

Connected2me, Startup İstanbul'da Birinci Seçildi

eTohum tarafından bu sene içinde ikinci kez düzenlenen teknoloji girişimcileri ve yatırımcılarını bir araya getiren oturum Startup İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir kez daha dünya çapı projelere imza atacak girişimcilerin rekabetine sahne oldu.

Dünyanın dört bir yanından girişimcilere ev sahipliği yapan oturumda yine dünya çapına nam salmış yatırımcılar da dahil oldu ve her alanda umut vaat eden fikirler havada uçuştu. Önceden 27-29 Eylül tarihleri arası Microsoft Türkiye genel merkezinde bir araya getirilen girişimciler tanışma sürecinin ardından projelerinin son halini hazırlayarak Startup İstanbul'da sahne almak için yarıştılar ve içlerinden sadece 15 proje sahnede değerlendirildi.

İran, Almanya, Londra, Macaristan, İsveç, Amerika gibi dünyanın dört bir yanından katılım sağlayan genç beyinler oturum sonunda jüri oylamasıyla ödüllerini aldı. Oylamada İran çıkışlı bir e-cüzdan projesi olan Zarinpal mansiyon ödülünü alırken, Ürdün çıkışlı stok fotoğrafı sitesi Silkroad üçüncülük, Londra çıkışlı dünyanın en küçük 3D çizim kalemi projesi olan Lixpen ikincilik ödülünü aldı. İnternette kullanıcılara anonim olarak sohbet imkanı tanıyan ünlü uygulama Connected2me, Türkiye çıkışlı olup Startup İstanbul'da birincilik ödülünü alan proje oldu.

Connected2me her platformda anonim olarak soru sorma, sohbet gibi iletişim servisi sağlıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya da devam ediyor. Startup İstanbul'da sağladığı başarıyla iki hafta sonra San Francisco'da yer alacak ekip, üç aylık programa katılmaya hak kazanıp projelerini daha ileri vadeye taşımak için canla başla çalışıyorlar.

Siz de Connected2me'yi denemek ve yabancılarla sohbet etmek istiyorsanız sitemiz üzerinden akıllı telefonunuz için uygun olan versiyonunu güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz:

YORUMLAR