Çöpçatanlık Uygulaması Badoo'ya Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

Çöpçatanlık Uygulaması Badoo'ya Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

Tinder ve Hinge ile beraber dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulamalarından biri olan Badoo, rakiplerinden önce davranarak görüntülü konuşma özelliğini kullanıma sundu.

İngiltere merkezli çöpçatanlık uygulaması Badoo, kendi kategorisinde görüntülü konuşma özelliğini pratiğe döken ilk uygulama oldu. Çöpçatanlık uygulamalarının lideri olarak değerlendirilen Tinder aslında geçtiğimiz Şubat ayında bir video hizmeti satın alarak ilk adımı atmıştı ancak görüntülü konuşma özelliği Tinder’da henüz kullanıma sunulmadı.

Geçen yıl Badoo, kullanıcılar arasında önceden hazırlanan videoların paylaşılmasını destekleyen bir hizmet başlatmıştı. Benzer bir hizmeti Hinge uygulaması da veriyordu. Ancak Badoo yeni görüntülü konuşma hizmetiyle anlık görüşmeleri mümkün kıldı.

Badoo’nun görüntülü konuşma özelliğiyle beraber sahte profillerin ve fotoğraf hilelerinin de nispeten önüne geçilmiş oldu. Ancak görüntülü konuşma hizmetinin başlatılması için de bazı şartlar var. İki kullanıcının görüntülü konuşma başlatması için ilk etapta karşılıklı birer mesajın atılması gerekiyor. Böylelikle istenmeyen görüntülü konuşmalar da engellenmiş olacak.

3 Yıl Boyunca Tinder'da Mesajlaşan Çift Canlı Yayında Tanıştı

Güncellenen Tinder Yeni Arayüzüne Kavuştu

YORUMLAR