Corona Virüsü için Aşının Bulunduğu İddiaları Asılsız Çıktı

Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, Corona virüsü aşısı hakkında müjdeli bir haber verdi.

Son Dakika: Corona Virüsü için Aşı Bulundu! İşte Açıklama

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, Corona virüsü aşısı hakkında müjdeli bir haber verdi. Gündeme bomba gibi düşen haberin tüm ayrıntılarını sizler için bir araya getirdik.

Corona Virüsü Aşısı Bulundu!

Uzmanların yoğun çalışması sonucunda Corona virüsünün aşısının bulunduğu söylendi. Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Çin’deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek.

Virüsün yayılma merkezinde ise hayatın Mart sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü’yle çalışıyoruz. Ekibimizin içinde 2 Rus bilim adamı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz.

İşte Corona Virüsünde Son Durum

Şu ana kadar Covid-19 virüsünden dolayı 2.600'e yakın kişi hayatını kaybetti. Covid-19 virüsünün belirtileri arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve ateş bulunmakta. Bu belirtiler grip ile aynı. 

Virüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte.  Uzmanlar hastaların evlerinden çıkmamalarını ve kalabalıkta çok fazla durmamalarını önermekte.

Sizler Corona virüsü aşısının bulunması hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Koronavirüs aşısı iddiaları asılsız çıktı

Yurtdışında ve Türkiye'de birçok yayın kuruluşu, yukarıda geçen iddialara yer vermişti. İddiaların kaynağı ise Şubat ayında Çin'de yapılan bir araştırma olarak gösterilmişti. Asıl kaynak ise Çin Küresel Televizyon Ağı’nın (CGTN) resmi internet sitesinde yayınlanan bir haberdi. 

Teyit.org tarafından aktarılan bilgilerde ise CGTN üzerinden alınan haberin yanlış çevrildiği detayı yer aldı. Buna göre Çinli kaynaklar aşının bulunmasını değil; aşı çalışmalarına dair bilgiler paylaşmışlardı. Böylece aşının bulunduğuna dair ortaya atılan bilgilerin asılsızlığı, ortaya çıkmış oldu.

YORUMLAR