Corona Virüsü Netflix İçin Olumlu Etki Yarattı

Analist Dan Salmon, paylaştığı araştırmasında virüsün olumlu etki ettiği şirketleri ele aldı. Dan Salmon, kişilerin Corona virüsü nedeniyle sürekli evde kalmalarından dolayı özellikle Netflix’in çok iyi sonuçlarla karşılaştığını ifade etti.

Dünyanın en büyük online platformlarından bir tanesi olarak bilinen Netflix son dönemlerde olumlu gelişmeler yaşıyor. Ancak onun yaşadığı bu olumlu gelişme dünya için iyi olmadı.

Geçen yıl sona ermeden hemen önce Çin’de patlak veren Corona virüsü (COVID-19), kısa sürede neredeyse her ülkeye yayıldı. Küresel çapta önlemlerin alınmasına neden olan ölümcül salgın, küresel ekonomiyi önemli derecede vurdu. 

Evde kalan kişiler Netflix izledi

Uluslararası birçok şirket, Corona virüsünün etkilerinden kaçmak istese bile ne yazık ki bunu başaramadı. Tesla gibi şirketler, çok ciddi hisse kaybına uğradı.

BMO Capital Markets'tan Analist Dan Salmon, paylaştığı araştırmasında virüsün olumlu etki ettiği şirketleri ele aldı. Dan Salmon, kişilerin Corona virüsü nedeniyle sürekli evde kalmalarından dolayı özellikle Netflix’in çok iyi sonuçlarla karşılaştığını ifade etti.

Onun bu sözleri, ardından paylaşılan bir veriyle de kanıtlanmış oldu. Netflix hisse fiyatı, perşembe günü piyasalar kapanana kadar %0,8’lik bir artış hissetti. ABD’nin borsa anlamında önemli merkezlerinden Wall Street’te ise her şey çok daha kötü. Netflix şimdilik, yüksek hisse değerlerine çıkmanın keyfini yaşıyor.

YORUMLAR