Corona Virüsü Yunanistan'da Ortaya Çıktı! İşte Son Durum

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılmaya devam eden Corona virüsü tüm dünyayı tehdit ediyor. Virüsün Yunanistan'da ortaya çıktığı açıklandı.

Corona Virüsü Yunanistan'da Ortaya Çıktı! İşte Son Durum

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılmaya devam eden Corona virüsü tüm dünyayı tehdit ediyor. Virüsün sınır komşumuz olan Yunanistan'da ortaya çıktığı açıklandı.

Corona Virüsü Yunanistan'da!

Yunanistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkede ilk Corona virüsü vakasının görüldüğü açıklandı. Virüsün Selanik'te yaşayan ve kısa süre önce İtalya'dan dönen 38 yaşındaki kadında tespit edildiği duyuruldu. Dünya genelinde toplam ölü sayısının 2 bin 766, hasta sayısı ise 81 bin 2 olduğu bilgisi paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde İran sınırları içerisinde Corona virüsü görülmüştü. Türkiye ile İran arasındaki sınır kapıları geçici olarak kapatıldı. İran'dan ülkemize hiç kimse alınmıyor. İran'da şu ana kadar 43 koronavirüs vakası tespit edilirken, sekiz kişi de bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Uzmanlar virüsün tedavisini bulmak için aralıksız olarak çalışmalarına devam etmekteler. Corona virüsünün belirtileri arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve ateş bulunmakta.

Virüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Uzmanlar hastaların evlerinden çıkmamalarını ve kalabalıktan kaçınmalarını söylemekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın!

Corona Virüsü Türkiye'de Var Mı

Corona Virüsü Türkiye'de Var Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona virüsü hakkında yaptığı açıklamada "Şu ana kadar Türkiye'de herhangi bir koronavirüs vakasına rastlanmadı. Bu, rastlanmayacağı anlamına gelmez. Bütün hazırlıklarımız var. Yapılması gereken ne ise her noktada hazırız. İlk günden itibaren bütün illerde referans hastaneleri oluşturduk." dedi.

Hemen aşağıda yer alan haritadan Corona virüsünün hangi ülkelerde olduğunu öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR