Corsair Modüler Kablolu CX Serisi Güç Kaynaklarını Duyurdu

Corsair Modüler Kablolu CX Serisi Güç Kaynaklarını Duyurdu

Ram bellek ve taşınabilir hafıza ürünleriyle tanıdığımız dünyanın lider donanım üreticilerinden Corsair, CX serisi güç kaynaklarının modüler kablolu versiyonlarını tüketicilere tanıttı. Modüler kablolu güç kaynakları, masaüstü bilgisayarınızın kasası içerisindeki parçalara giden elektrik kablolarını isteğinize göre düzenlemenize imkan tanıyan güç kaynaklarıdır. Standart bir güç kaynağıyla birlikte gelen standart sayıdaki kablolara ihtiyaç duymadığımız takdirde fazla olan kablolar kasa içerisinde yer kaplayarak hem hava akışını engellemekte hem de görüntü kirliliği oluşturmaktaydı. İşte Corsair CX gibi modüler kablolu güç kaynakları ile de bu fazla kabloları söküp gerektiğinde geriye takabilme imkanına sahibiz.

Bilgisayarınız için tercih edeceğiniz güç kaynağında hangi özellikler olmalı merak ediyorsanız forumumuzdaki klavuzumuz size yardımcı olabilir.

Corsair CX serisi modüler kablolu güç kaynaklarında dikkat çeken nokta düşük bütçeye de hitap ediyor olması. Piyasada yaygın olan modüler kablolu güç kaynakları üst seviye ürünler arasında yer almaktaydı ve normalin üzerinde fiyatlara sahiptiler. Fakat Corsair, modüler kablo sistemini giriş ve orta seviye ürünlere de uygulayarak bu ürünleri tüketicilerin daha kolay erişebileceği rakamlara yaklaştırdı.

Corsair'in yeni güç kaynakları 80 PLUS Bronze sertifikasına sahip. 80 Plus sertifikası bir güç kaynağının yük altında ne kadar yeterli olduğunu belgelendiren bir sertifikadır. Yapılan testler sonucu %80 ve üzerinde yeterlilik sağlanan güç kaynakları bu sertifikayı almaya hak kazanır. Bronze derecesini yakalayan Corsair CX modüler kablolu güç kaynakları %85 oranında yeterlilik sunarak en ağır yük altında dahi bilgisayarınızın pes etmemesini sağlıyor.

Yurtdışı satış fiyatları şu şekilde açıklanan bu güç kaynaklarının yakın zaman içerisinde Türk tüketicilere de sunulması bekleniyor:

CX430M - 430 watt çıkış gücü: 59.99 $

CX500M - 500 watt çıkış gücü: 79.99 $

CX600M - 600 watt çıkış gücü 84.99 $

CX750M - 750 watt çıkış gücü: 99.99 $

Intel'in 4. nesil işlemcilerinin detaylarına buradan göz atabilirsiniz

YORUMLAR