Corsair, Mouse Pad Üzerinde Şarj Olan Mouse'unu Tanıttı

Corsair, Mouse Pad Üzerinde Şarj Olan Mouse'unu Tanıttı

30 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında düzenlenen teknoloji ve bilişim fuarı Computex kapsamında, oyuncu ekipmanları ile tanıdığımız Corsair firması, birçok yeni ürününü tanıttı. Bunlardan en dikkat çekici olanlarından birisi de Concept Zeus olarak adlandırılan ve altındaki mouse pad sayesinde kablosuz olarak şarj olabilen bir oyun faresiydi.

Kablolu fare kullanan bilgisayar kullanıcıları, sürekli kablonun bir yerlere takılmasından veya dolanmasından muzdarip oluyor. Öte yandan, kablosuz fare kullanıcılarının yaşadığı sıkıntılar farenin pillerinin bitmesi veya şarj etme problemleri olabiliyor. Corsair Concept Zeus faresi ile bu sıkıntıların tümünden kullanıcıları kurtarıyor. 

Concept Zeus'un altındaki mouse pad oldukça özel bir ürün. Sağ üst köşesinde yuvarlak bir sembolle işaretlenmiş olan kısıma fareyi yerleştirdiğinizde, fareniz kablosuz olarak şarj ediliyor. Fakat Corsair yetkilileri, bu farenin konsept aşamadan çıkıp da üretime geçtiği zaman mouse pad'in sadece köşesinden değil, her yerinden şarj edebileceğini de özellikle belirtiyor. Yani siz kullanmaya devam ederken, anlık olarak fareniz şarj edilmiş olacak.

Aşağıdaki videodan, bu  farenin genel özelliklerini görebilirsiniz. Ayrıca mouse pad'in dikkat çeken ve videoda da gösterilen diğer bir özelliği, yanında verilen USB uçlu aparatı. Bu sayede, mouse pad'in köşesinde cep telefonunuzu veya başka bir USB cihazınızı da şarj edebilmaniz mümkün. Ama mobil cihazınız kablosuz şarj özelliğini destekliyorsa, bu aparatı kullanmanız şart değil. Doğrudan mouse pad'in köşesine koyarak da şarj edebiliyorsunuz.

Corsair yetkililerinden sevindiren diğer bir açıklama, böyle etkileyici özelliklere sahip olan Concept Zeus'un 2017 yılı bitmeden piyasaya sunulacağı oldu, bu ürünün 150-200$ civarında bir Avrupa satış fiyatı ile gelmesi bekleniyor.

Yaz Geldi, Corsair K68 Klavyenizi Buzlu mu Tercih Edersiniz?

Corsair İlk Bilgisayarı Corsair One'ı Duyurdu

YORUMLAR