Corsair'in Bugüne Kadarki En Hızlı SSD'si Neutron NX500 Tanıtıldı

Corsair'in Bugüne Kadarki En Hızlı SSD'si Neutron NX500 Tanıtıldı

Bilgisayarlar için performans odaklı donanımlar üreten Corsair firması şimdi de PCIe slotuna takılabilen yeni bir SSD serisi tanıttı. Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe olarak adlandırılan bu seri Corsair'in önceki SSD'lerine göre 5 kat daha yüksek performans sağlıyor.

Corsair'in en hızlı SSD'leri diyebileceğimiz bu yeni SSD'ler usta oyuncuları, iş hayatında yüksek hıza ihtiyaç duyanları ve içerik üreticilerini hedef alarak geliştirilmiş. Açıklamalardan ve görüntülerden gördüğünüz üzere bilgisayarlara PCIe slotundan takılabilen bu SSD'lerden en yüksek performansı alabilmek için PCI Express 3.0 x4 slotuna veya daha iyisine takmanız gerekiyor.

Kısaca Corsair NX500 olarak bahsedebileceğimiz bu SSD'lerin okuma hızları 3.000MB/s, yazma hızları ise 2.400MB/s olarak geliştirilmiş. Rastgele okuma/yazma hızları ise 300K/270K IOPS olarak açıklandı. Tüm bu değerler bugüne kadar gördüğümüz SSD'ler arasında en iyileri olarak kayıtlara geçiyor.

Corsair, NX500 serisi SSD'lerini 400GB, 800GB ve 1600GB'lık üç farklı kapasitede kullanıcılara sunacak. Corsair tasarım anlamında da NX500'de termal anlamda çok iyi geliştirmeler yapıldığını ve bu sayede ürünün çok daha düşük sıcaklıklarda çalıştığını belirtiyor. M.2 PCI Express NVMe SSD'lere göre 20 santigrat derece daha düşük çalışma koşulları bulunduğu söyleniyor.

NX500'ün içerisinde yüksek performanslı MLC NAND ve DDR3 cache bellekler yer alıyor. Bunların gelişmiş özellikleri sonucunda da ileri seviyede hata düzeltme, aşınmaya dayanıklılık, yüksek stabilite gibi özellikler elde ediliyor. Bu ürünü almak isteyen kullanıcılar yazılım olarak Corsair'in halihazırda piyasada bulunan "Corsair SSD Toolbox" yazılımını kullanabilirler. Bu yazılım ile SSD'niz üzerinde disk klonlama, güvenli silme, güncelleme gibi birçok işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Corsair Neutron NX500'lerin 400GB ve 800GB olan versiyonlarının satışına hemen başlandı. İngiltere fiyatları ise £339.99 ve £694.99 şeklinde. 1.6TB'lık versiyon ise bu ayın sonunda satışa çıkacak. Corsair bu SSD'lerine 5 yıl garanti veriyor.

Corsair İlk Bilgisayarı Corsair One'ı Duyurdu

Corsair, Mouse Pad Üzerinde Şarj Olan Mouse'unu Tanıttı

YORUMLAR