Cortana 2016'dan Önce Xbox Kullanıcılarına Yardım Edemeyecek

Cortana 2016'dan Önce Xbox Kullanıcılarına Yardım Edemeyecek

Xbox One kullanıcıları eğer Cortana’yı bu yıl içinde bekliyorlarsa onlara kötü bir haberimiz var. Cortana Xbox desteği 2016’ya kaldı.

Aslında Cortana’nın Xbox One desteği Halo 5 ile gelecekti. Ancak Microsoft Halo 5 ile beraber tam sürüm Cortana desteği veremeyeceğini açıkladı. Cortana’nın Xbox One desteği tam anlamıyla 2016 yılında gelecek.

Ancak yine de Microsoft Cortana’nın tam olmayan sürümünde de Master Chef’in sesinin kullanıcılara hizmet vereceğini söylüyor. Yani Xbox One için Cortana bu sene tamamen hayal değil, ancak sadece Halo 5 oynarken faydalanmak mümkün olabilecek. Bu durumda Halo 5 oynamayacak olanlar 2016 yılı başlarında Cortana’ya tam sürüm olarak kavuşurken, Halo 5 severler biraz daha erken ama biraz eksik özellikli Cortana kullanabilecekler.

Bu arada Cortana’nın Windows 10 için vereceği tüm desteğin Xbox One için tam olarak ne zaman geleceği de açıklığa kavuşmuş değil. Ancak Microsoft’a göre bu servis 2016 yılının ilk aylarında konsol oyuncuları için hazır hale gelebilecek. 

Mac Kullanıcıları da Yakında Cortana ile Konuşabilecek

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

YORUMLAR