Cortana Cyanogen OS ile Google Android’den Daha Etkili Çalışacak

Cortana Cyanogen OS ile Google Android’den Daha Etkili Çalışacak

Asi ruhlu Android işletim sistemi Cyanogen OS, Cortana adaptasyonunu Google'dan daha etkili kullanacak.

Cyanogen işletim sistemi her ne kadar Google Android alt yapısını kullanırsa kullansın, hiçbir zaman bunu ön plana çıkarmadı. Cyanogen uygulama geliştiricileri her zaman Google Android alt yapısını zorlama ve kullanıcıyı zor durumda bırakan bir işletim sistemi olarak gördüler. Bundan dolayı Cyanogen işletim sistemleri Google Android stok yazılımları karşısında hep başı dik durdu, Google yaptırımlarına boyun eğmediler ve uygulamalarını sistemlerine dahil etmediler.

Cyanogen OS şimdi de Cortana sanal asistanını Google'dan daha etkili kullanarak sistemlere tamamen entegre olmasını sağlayacak bir alt yapı geliştiriyor. Bu yapıyla beraber Cortana Android sistemlerde aynı Windows 10'daki kadar uyum sağlayabilecek ve kullanım alanı sınırsız genişleyebilecek.

Cyanogen CEO'su Kirt McMaster'ın  International Business Times'a verdiği bir röportajda Google'ın söylediği gibi Cortana'nın Android üzerinde kısıtlı çalışabilecek olması tamamen bir yalan. McMster Cortana'nın Android ile bütünleşmesini sağlayabilecek bir Cyanogen OS üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Cyanogen Cortana'nın Android üzerinde çalışmayacak olan tüm özelliklerini çalıştırabileceğini iddia ediyor.

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Cortana, Android ve iOS'a Geliyor

Cortana Android & iOS Sürümlerinin Olumlu ve Olumsuz Yanları

YORUMLAR