Cortana Sanal Asistanı, Microsoft'u Demo Esnasında Nasıl Üzdü, İzleyin

Cortana Sanal Asistanı, Microsoft'u Demo Esnasında Nasıl Üzdü, İzleyin

Kalabalık gruplara teknoloji sunumları yapmak bazen riskli olabiliyor. Microsoft CEO’su Satya Nadella geçen gün yüzlerce seyircinin önünde bu durumu Cortana ile yaşadı.

Murphy Kanunlarını hepimiz biliriz, özellikle “ters gidebilecek olan her şey mutlaka ters gider” cümlesi hepimizin kullandığı bir tanımlamadır. Microsft CEO’su Satya Nadella’da geçtiğimiz gün SalesForce.com Dreamforce konferansında yaptığı Microsoft sanal asistanı Cortana tanıtımında bu durumu tecrübe etmek durumunda kaldı ve Cortana herkesi güldürürken CEO’nun yüzünü kızarttı. Satya Nadella yaşadığı sorunu soğukkanlılıkla karşıladı ama olan olmuştu artık.

Cortana’nın satış ve pazarlamaya ne kadar dahil olduğunu ve tüketici ve pazarlamacının nasıl faydalanabileceğini göstermek isteyen Nadella, Cortana’yı denemeye karar verdi. Ancak Cortana’nın buna hazır olmadığını elbette bilemezdi.

Nadella gayet karizmatik bir şekilde Cortana’ya finans dünyasını kast ederek “Bana en çok risk taşıyan fırsatlarımı göster” (Show me my most at-risk opportunities) sorusunu yöneltti, Cortana’nın anladığı işe  “Show me to buy milk at this opportunity” yani “Bana süt alacak fırsatları göster” oldu. Nadella aksanını ve kelimeleri daha düzgün ve tane tane olarak Cortana’ya bir kez daha iletti. Ancak Cortana yine saçmaladı. Nadella sonunda komutunu değiştirerek “bana en riskli fırsatları göster” olarak basitleştirerek bu sorunu aşmayı başardı. Ancak Microsoft CEO’su sorunu gidermek için sahne arkasından destek aldığını da itiraf etti. Bakın Nadella seyirci önünde nasıl soğuk terler döktü.

 Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Cortana Windows 10'da Sizin Sesinizi Öğrenebiliyor

YORUMLAR