Cortana Windows 10'da Sizin Sesinizi Öğrenebiliyor

Cortana Windows 10'da Sizin Sesinizi Öğrenebiliyor

Microsoft, gerçekleştirmiş olduğu Windows 10 etkinliğinde Cortana'nın masaüstü versiyonunu tanıtmıştı. Bu zamandan beri yürütülen çalışmalar neticesinde farklı gelişmeler de sanal asistanın kalitesini oldukça yükseltecek gibi görünüyor. Kullanıcılara yönelik yeni bir teknik önizleme sürümü çıkacağı vaadedilirken bu konuda geciken Microsoft internet üzerinden çıkan sızıntı görüntüler sayesinden nispeten takip edilebilir oluyor.

Cortana için çıkan "Learn My Voice" özelliği de keşfedilen bu yenilikler arasında yer alıyor. Adından da anlaşıldığı gibi, bu özellik sayesinde Cortana sizin ses tonunuzu öğreniyor. Özelliği gösteren ilk görüntüler aşağıdaki gibi:

Cortana'nın ayarları üzerinden bulunabilecek olan Learn My Voice özelliği sadece durduğu yerde kalmıyor. Sizinle sosyalleşmek isteyen Cortana bu özelliği denemeniz konusunda size öneriler sunuyor.

Cortana mobil cihazlarda sadece belli bölgelere göre özelliklerini sunuyor ve masaüstü versiyonunda da durumun farklı olacağı konusunda bir bilgiye ulaşmayı başaramadık. Umarız tam fonksiyonlu bir Cortana Türkiye'de de kullanılabilir. Sizin Cortana hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? İngilizce konuşan bir sanal asistan ile bilgisayarda işlem yapmak yükünüzü hafifletir mi?

Windows 10 Telefonlarından Ulaşan Ekran Görüntülerinden Yeni Seçenekler Keşfedildi

YORUMLAR