Cortana, 8 Dünya Kupası Sonucu Tahmin Etti

Cortana, 8 Dünya Kupası Sonucu Tahmin Etti

Siri'yi hepimiz biliyoruz. Peki ya Cortana'yı bilen var mı? Microsoft'un ses asistanı Cortana, çok değişik bir başarıya imza attı. 8 ayrı dünya kupası maçının sonucunu tahmin eden sistem, bu aralar gündemden düşmüyor.

Sonuçları 0 tahmin eden Cortana, resmen Siri'ye rakip çıktı. Siri'nin bu tip şeylerde bile en ufak bir tahmini beceremediği, fakat Cortana'nın bu konuda gerçekten iyi olduğu söyleniyor. Hatta Siri, bazen tahmin yapmayı bile reddediyor. 

Tüm bunlarının yanında Microsoft'un Cortana'ya güveni artmış durumda. Bununla birlikte insanların da ilgisini çekmiş durumdalar. Apple'ın bu konuya dair herhangi bir açıklaması gelmedi, fakat bize göre ortalık, aynı Samsung ve Apple'da olduğu gibi bir hayli karışacak. Teknoloji ve mobil savaşları özellikle bu aralar çok fena bir hal alıyor. Bize de izleyip sizlerle paylaşması düşüyor.

Siz ne kullanıyorsunuz? Siri mi yoksa Cortana mı? Hangisinden daha çok memnunsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. Ya bu savaşa hep beraber katılalım, ya da sadece izleyen taraf olalım.

Detayları takip edeceğiz. Bizimle kalın.

Microsoft Bing'ten Vazgeçmiyor.

YORUMLAR