Counter Strike 15. Yılını Kutluyor

Counter Strike 15. Yılını Kutluyor

FPS oyunu denildiğinde akla ilk gelen isim olan Counter Strike efsanesi 19 Haziran 2014 itibariyle 15. yaşını kutluyor. Counter Strike ilk olarak küçük bir Half Life modu olarak yola çıkmış bağımsız bir yapımdı. 19 Haziran 1999'da beta versiyonuyla yayınlanan Counter Strike online FPS oyunları için bir çığır açmıştı ve çok kısa bir süre içerisinde bir salgın gibi yayılarak dünyanın en yaygın olarak oynanan online oyunları arasına girmişti.

Counter Strike aslında FPS oyunlarını seven iki kafadar olan Minh "Gooseman" Le ve Jess "Cliffe" Cliffe tarafından geliştirilmişti. Bu ikili Valve'nin Half Life oyununu biraz değiştirmek ve tamamen yeni bir deneyim yaratmak istemişlerdi.Sonuçta ise oldukça başarılı bir yapım ortaya çıkmıştı.

Counter Strike oldukça basit bir mantığa sahipti; fakat online olarak oynanması ona büyük bir keyif ve heyecan katıyordu. Oyunda terörist veya anti-terörist takımlarından birini seçiyorduk ve takımlar halinde diğer oyuncularla savaşıyor ve bize verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorduk. Kimi zaman bomba yerleştirme veya imha etme, kimi zaman rehine kurtarma veya rehineleri muhafaza etme, kimi zaman da karşı takımın bütün oyuncularını eleme şeklinde maçlar yapmaktaydık. Oyunda galibiyet kazandıkça kazandığımız parayla yeni ve daha güçlü silahlar alabiliyorduk.

Counter Strike ilerleyen yıllarda yakaladığı başarının ardından teknolojik olarak yenileren Counter Strike Source versiyonuyla tekrar çıkış yaptı. Bunun yanında farklı Counter Strike oyunlarına da rastladık. Counter Strike Online ise son zamanlarda büyük ilgi gören bir Counter Strike oyunu.

Counter Strike 1.5 versiyonunu Türkçe olarak oynamak isterseniz bu yamayı kullanabilirsiniz:

Counter Strike 1.6 Türkçe yaması ise burada:

Counter Strike Online oynamak için:

Angry Birds Epic Çıktı, Hemen İndirin!

YORUMLAR