Cristiano Ronaldo, FIFA 19’un Kapağından Kaldırıldı

EA Sports, Cristiano Ronaldo’yu FIFA 19’un kapağından kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde ise EA Sports, resmi sitesinde Ronaldo’nun bütün fotoğraflarını kaldırmıştı. EA Sports’un bu hamlesi, Portekizli futbolcunun hayranlarını oldukça üzdü.

EA Sports, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cristiano Ronaldo’ya yönelik iddiaların ayrıntılarını içeren ilgili raporu gördük. Durumu yakından takip ediyoruz. Sporcuların, Electronic Arts’ın değerleriyle tutarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

EA Sports'un Twitter hesabı üzerinden paylaştığı FIFA 19’un yeni kapak fotoğrafında Neymar, Dybala ve Kevin de Bruyne bulunuyor.

Cristiano Ronaldo İle İlgili İddialar Bitmek Bilmedi

Kathryn Mayorga isimli kadın, kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla Cristiano Ronaldo’ya dava açmıştı. Açılan davanın ardından Cristiano Ronaldo ile ilgili iddialar bitmek bilmedi. İsmini açıklamayan bir kadın, Cristiano Ronaldo’nun 2005 yılında kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti. Bir diğer iddia ise İtalya’da dans kulübünde çalışan Karima El Magroug’dan geldi. Magroug, Ronaldo’nun kendisine 6 yıl önce tecavüz ettiğini iddia etti.

Kendisine yönelik bu iddialarla ilgili olarak Cristiano Ronaldo, “Adımı temize çıkarmaya istekli olsam da, benim üzerimden kendilerinin reklamını yapmak isteyen insanlar tarafından yaratılan bu medya cümbüşünü beslemeyi reddediyorum” ifadelerini kullandı.

FIFA 19 yeni kapak