Critical Ops, 25 Milyon İndirmeyi Geride Bıraktı

Critical Ops, 25 Milyon İndirmeyi Geride Bıraktı

Critical Force isimli geliştirici tarafından mobil oyun pazarına sürülen Critical Ops, 2 yıl içerisinde 25 milyon indirilme sayısına ulaştı. Critical Ops'un günlük 860 bin aktif kullanıcısı bulunuyor.

Counter-Strike benzeri bir oyun olan Critical Ops, Android ve iOS platformlarında kullanıcılara sunuluyor. Büyük bütçeli FPS savaş oyunları, PC ve konsolda olmasına rağmen Critical Ops, mobil ortamda rekabetçi oyunlara yönelik talepleri karşılamış gibi görünüyor. 2015'te piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncu sayısı hızla artan oyun, piyasa analizcisi Sensor Tower'a göre, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 77 artışla 5.4 milyon kez indirildi.

Sensor Tower'ın açıklamalarının devamında ise, ''Critical Ops indirmelerinin yüzde 14'ü ABD'den geldi. Yüzde 13'lük indirmeyle Brezilya ise ikinci sırada." sözlerine yer verildi. Ayrıca Amerika'nın, oyunun bugüne kadar 2,8 milyon dolarlık brüt gelirin yüzde 39'unu oluşturduğu da belirtildi.

Ayrıca Critical Force CEO'su Veli-Pekka Piirainen, "Oyunu indiren kullanıcı sayısının, Finlandiya'nın toplam nüfusununun dört katından fazla olduğunu görmek ilginç." ifadelerine yer verdi.

Fransa Elektronik Oyunları Olimpiyatlara Dahil Etmek İstiyor

Oyunlar Beyne Zarar Veriyor!

YORUMLAR