Croconaut ile İnternetsiz İletişim Mümkün Olacak!

Croconaut ile İnternetsiz İletişim Mümkün Olacak!

Wi-Fi bağlantısı olmadan ve hücresel veri aktarımınız bittiyse insanlarla para ödemeden nasıl iletişim kurabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Croconaut projesinin arkasında olan ekip bu fikir üzerinde ciddi bir şekilde kafa patlatmış gibi görünüyor. Bağlantı oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları kullanmadan dengeyi tersine çeviren bir teknolojiyi uygulamalarına adapte eden 3 kişilik ekip ters mühendisliği mobil platforma uyguluyor.

Normalde WhatsApp, Messenger, SMS, Telefon ve benzeri iletişim kanallarını kullanırken operatörünüze veya bir kablosuz bağlantısına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu oluşturulan mesajlar da ülkenin içerisinde bulunan sunuculardan filtrelenip alıcıya aktarılıyor. Croconaut uygulamasının yapmayı amaçladığı şey ise günümüz algıyı tersine çeviren bir motif içeriyor. Normalde ağa bağlanmak için kullanmış olduğumuz teknolojik bağlantıyı istemciden sunucuya çeviren uygulama, bu vesileyle hiçbir kanala bedel ödemeksizin ulaşmak istediğiniz kişiye varmanızı sağlıyor.

Modern iletişim ağlarının tümü bahsetmiş olduğumuz belirlenmiş veri yollarına sahip oldukları için tam güvenli ve gizli tutulmak istenen bir görüşme yapmak mümkün değilken, alternatif bir kanal olarak sunulmaya çalışılan Croconaut sizi tüm bu kaygılardan kurtarmak istiyor. Ne var ki, iletişim kanallarının arasına girecek üçüncü parti bir alıcının nasıl engelleneceği henüz belli değil. Bunun haricinde Croconaut, iletişim kanallarının hasar gördüğü doğal afet senaryolarında da işe yarar bir uygulama olabilir. API aracılığıyla resim, ses ve video ekleme olanakları sunulacak olan Croconaut ulaşılamayanı ulaşılabilir kılmayı amaçlıyor.

Bir Kickstarter projesi olan Croconaut, ilk planda Android cihazlar için çıkmaya hazırlanıyor. Projenin beklenen desteği görmesiyle birlikte Android cihazlar Croconaut kullanmaya başlarsa gözler iOS ve Windows Phone cihazı kullananlara çevirilecektir.

Siz Hareket Ettikçe Şarj Olan Taşınabilir Batarya Ampy Şarj Problemini Ortadan Kaldırıyor

Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

YORUMLAR