Crysis 4 FPS-Strateji Karışımı Olabilir

Crysis 4 FPS-Strateji Karışımı Olabilir

Önümüzdeki hafta çıkacak Crysis 3 için FPS oyuncuları heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Crysis 3 projesini oyunculara sunmaya hazırlanan Crytek ise şimdiden yeni Crysis oyunları için farklı fikirler içerisine girmiş.

Crysis 3’le beraber Crytek, serinin hikayesine son noktayı koyacağını açıkladı. Crysis 4’te farklı bir konu ele alacaklarını belirten yapımcılar, oynanış dinamiklerinde de radikal değişikliklere gidebileceklerini belirttiler.

Crytek yapımcılarından Micheal Read verdiği bir röportajda, yeni Crysis oyunuyla birlikte daha farklı bir şeyler denemek istediklerini söyledi. Oynanış anlamında değişime gitmek istediklerini belirten Read, normalde FPS olan oyun türünü FPS-strateji karışımı yapabileceklerini dile getirdi.

Seriyi free-to-play (ücretsiz oyna) modeline sokmak istediklerini de söyleyen Read, bunun için co-op seçeneğinin eklenebileceğine değindi.

Crysis 4’ün tür ve oynanış olarak her türlü sürprizi yapabileceğini ima eden Crytek yapımcısı, hazır olduğumuzda ne yaptığımızı göstereceğiz diyerek sözlerini noktaladı.

Crysis 3 Donanım Limitlerini Zorlayacak

YORUMLAR