Crytek Türkiye'nin Oyunculara Rüşvet Dağıttığı İddia Edildi!

Crytek Türkiye'nin Oyunculara Rüşvet Dağıttığı İddia Edildi!

Son dönemlerde mali kriz yaşadığına dair söylentiler ortada dolanan Crytek, itibarını sarsacak yeni bir rüşvet iddiası ile karşı karşıya. 

Bu yeni iddianın kaynağı ise reddit üzerinde başlatılan bir tartışma. Bu tartışmada "Bycosinus" adlı bir kullanıcı karşılaştığı bir durumu anlatıyor ve Crytek'i oyun geliştiriciliğine yakışmayan bir tutumda bulunmakla suçluyor.

Böyle bir başlığın redditte açılmasının sebebi ise Warface'in sadece Türk sunucularına yer veren sürümü olan Warface 2017: Türkiye'nin Steam sayfası üzerindeki kullanıcı yorumları. Bu yorumlara göz atıldığında, oyuna olumlu yorum yapan birçok kullanıcının yorumlarının sonuna oyun içinde kullandıkları takma adı eklediği görülüyor. İşte bu durum Bycosinus'ün dikkatini çekmiş ve Warface 2017: Türkiye'yi yoğun bir şekilde oynayan bir arkadaşına konu hakkında danışmış. Aldığı cevap ise Warface Türkiye'nin, oyuna pozitif yorum yapan oyunculara oyun içi para ödemesi yaptığıymış.

Bycosinus, durumu doğrulamak adına kendi de pozitif bir yorum yaparak oyundaki takma adını yorumunun sonuna eklemiş. reddit kullanıcısı bu hareketinden sonra Warface Forum mesaj kutusunda içinde 500.000 oyun içi para hediyesi kodu bulunduran bir mesaj aldığını iddia ediyor. Mesajda da "Arkadaşlarına oyundan bahset, Steam yorumlarını takip ediyoruz. " iletisi bulunuyormuş.

Bycosinus, bu durumun Steam'in geliştirici sözleşmesine aykırı olduğunu ve durumu kanıtlamak için Warface hesap detaylarını paylaşabileceğini söylüyor. Crytek ise durum hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Crytek'in Yeni Oyunu Hunt: Showdown'dan İlk Oynanış Videosu

YORUMLAR