Crytek'in Yeni Oyunu Hunt: Showdown'ın Bölüm Tasarımları Gösterildi

Crytek'in Yeni Oyunu Hunt: Showdown'ın Bölüm Tasarımları Gösterildi

Crytek'in geliştirmekte olduğu yeni FPS oyunu Hunt: Showdown için bir geliştirici günlüğü daha yayınlandı ve oyunun bölüm tasarımlarına dair ayrıntılı bilgiler verildi. 

Ekonomik olarak oldukça zor günler geçiren Crytek, iki kere batma tehlikesiyle karşı karşıya gelmiş, ilkinden Homefront: The Revolution'ın isim haklarını Deep Silver'a satarak kurtulmuş, ikincisinden de bazı stüdyolarını kapatarak sıyrılmıştı. Tüm bu sıkıntılı süreçte herkes yeni bir Crysis oyunuyla şirketin kurtulacağını umut ederken, Crytek karşımıza Hunt: Showdown ismini verdiği rekabetçi bir FPS oyunuyla çıkmıştı. 

THQ'nun kapanmasının ardından Darksiders serisini geliştiren Vigil Games isimli stüdyoyu bünyesine katan Crytek, stüdyonun ismini Crytek USA olarak değiştirmişti. Crytek'in başka işlerine de yardımcı olan stüdyo, en sonunda Hunt: Horrors of the Gilded Age isimli oyunlarıyla karşımıza çıkmıştı. Darksiders'ın co-op şekli olarak adlandırılan oyun, sonraları kabuk değiştirmiş ve Hunt: Showdown olmuştu. 

Ücretsiz olarak yayınlanması muhtemel olan oyun için yayınlanan son geliştirici günlüğündeyse oyunun bölüm tasarımlarına dair detaylar yer aldı. Stüdyonun kreatif direktörü Magnus Larbrant, oyunun Crysis serisinden bir hayli etkilendiğini belirtti ve Hunt'ın temelde Crysis oynar gibi bir his verdiğini söyledi. Haritada ilerlemenin ve takım arkadaşlarınızla etkileşim kurmanın Crysis serisiyle birebir olduğunun da altını çizen Larbrant, böylece oyunculara gerçek bir FPS deneyimi yaşatmak istediklerini de açıkladı. Özellikle Hunt: Showdown'ın harita tasarımlarına dair detaylı bilgilerin yer aldığı o videoysa hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Hunt: Showdown'ın Geliştirici Günlüğü Yayınlandı!

Crytek'in Yeni Oyunu Hunt: Showdown'dan İlk Oynanış Videosu

YORUMLAR