CS: GO'nun Kumar Nedeniyle Başı Dertte

CS: GO'nun Kumar Nedeniyle Başı Dertte

Valve tarafından geliştirilen online FPS oyunu CS: GO bu aradalar kumar faaliyetleri nedeniyle zorlu günler geçiriyor. CS: GO kumar faaliyetleri Amerika'da Washington Eyaleti Kumar Komisyonunun incelemelerine takıldı ve komisyon Valve firmasına sert bir ultimatom verdi. Komisyon geçtiğimiz Şubat ayında Valve ile Steam üzerindeki CS: GO skin transferleri hakkında iletişime geçmiş ve  bu faaliyetler hakkında bilgi istemişti. Komisyonun bu hareketinin arkasındaki neden ise duruma herhangi bir yasal müdahalenin gerekip gerekmediğini belirlemekti.

Washington Eyaleti Kumar Komisyonunun incelemeleri nihayet sonuçlandı ve konu hakkındaki son karar açıklandı. Bu karara göre CS: GO skin transferleri kumar faaliyetleri olarak tanımlandı ve Valvedan derhal Steam üzerindeki bu kumar faaliyetlerini sonlandırması istendi. Ayrıca firmaya 3. parti internet sitelerinin skin tabanlı kumar faaliyetlerini de durdurmak için gerekli önlemleri alması gerektiği de bildirildi.

Komisyon Valve firmasına tüm bu işlemleri sonlandırması için 14 Ekim tarihine kadar süre verdi. Yani Valve, sözü geçen kumar faaliyetlerini durdurmak için sadece bir hafta süreye sahip. Eğer Valve bu tarihe kadar sözü geçen eylemleri yapmazsa yasal yaptırımlar uygulanmaya başlanacak.

Valve, geçtiğimiz aylarda 3. parti CS: GO kumar sitelerinin faaliyetlerini durdurmak için harekete geçmişti. Anlaşılan o ki Valve firmasının temizliğe öncelikle kendi içinden başlaması gerekecek.

CS: GO'ya ve Tüm FPS Oyunlarına Hükmedecek Özel Gamepad Geliştirildi!

Valve, CS: GO'daki Adaletsiz Maçlar İçin İlginç Bir Çözüm Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR