CS:GO'nun Ücretsiz Olması Oyuncuları Kızdırdı

CS:GO olumsuz yorum

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarının başında gelen Counter-Strike: Global Offensive, çıktığı ilk günden geçtiğimiz haftaya kadar belirli bir ücret karşılığında satın alınabiliyordu. Oyunun geliştiricisi Valve ise sürpriz bir karar alarak, Cuma günü CS:GO ücretsiz oldu açıklaması yapmıştı. Oyunun ücretsiz olmasından sonraysa tepkiler çığ gibi büyüdü.

Uzun yıllardır oyuncuların bırakamadan oynadıkları CS:GO, 7 Aralık tarihinde ücretsiz olmuştu. Oyunu ücretsiz yapmakla yetinmeyen Valve, CS:GO’ya bir de Battle Royale modu eklemişti. CS:GO’nun klasik oynanışıyla Battle Royale türünün bir araya gelmesi olumlu tepkiler alırken, oyunun ücretsiz olması birçok oyuncuyu kızdırdı. Özellikle daha önce CS:GO’yu para vererek satın alan oyuncular, oyunun ücretsiz yapılmasından rahatsız oldular. Kızgın oyuncular, CS:GO’nun Steam sayfasında 13,000’den fazla olumsuz yorum yaparak, ne kadar tepkili olduklarını gösterdiler.

Tepkilerin altındaysa yıllardır çözülemeyen hile problemi yatıyordu. Oyun ücretliyken dahi neredeyse her maçta bir hileciyle karşı karşıya galan CS:GO oyuncuları, oyunun ücretsiz yapılmasının ardından hilecilerin önüne geçilemeyeceğini belirttiler. Ücretli sürümde, hile sebebiyle oyundan uzaklaştırılanların yeni hesaplar açıp, tekrar CS:GO satın alarak oyuna devam ettikleri hatırlatılırken, oyunun ücretsiz olmasıyla hilecilerin motivasyonunun artacağı konuşulmaya başlandı. Valve’ın hile konusunda ne gibi adımlar atacağı bilinmezken, CS:GO oyuncularının sinirinin bir süre daha geçmeyeceği aşikar…