CS:GO'ya PUBG Benzeri Mod Geliyor!

cs:go pubg modu

PlayerUnknown's Battleground isimli oyunun durdurulamaz yükselişinden sonra oyuncu sayısında oldukça büyük bir düşüş yaşayan Valve, eski oyuncularını geri kazanmak adına Counter-Strike: Global Offensive'e battle royale modu eklemek için harekete geçti. CS:GO Battle Royale modunun ise yakın zaman sonra çıkacağı ifade edildi.

Fark ettiğiniz üzere battle royale olarak isimlendirilen oyun modu, bugünlerde hiç olmadığı kadar popüler. PUBG, Fortnite ve H1Z1 gibi yapımlar en çok oynanılan oyunlar listesinde zirvede yer alırlarken, GTA Online ve ARK: Survival Evolved gibi türle yakından uzaktan alakası olmayanlar dahi battle royale akımına dahil oldular. Konuşulanlara bakılırsa CS:GO da battle royale akımına dahil olmak için hazırlıklara başladı.

Valve News Network isimli internet sitesinin haberine göre aslında CS:GO Battle Royale açılımı, Mayıs 2016'ya kadar dayanıyor. O günlerde, H1Z1 ve DayZ gibi oyunların yükselişinden etkilenen Valve, CS:GO'ya da battle royale tarzında bir mod getirmek istediğini söylemişti. Oyunun yapımcılarından Tyler McVicker da yayınladığı bir videoyla hayatta kalma moduna dair kimi detayları bizlerle paylaşmıştı. Henüz PUBG'nin adının dahi anılmadığı o günlerde battle royale akımına dahil olmak için uğraşan Valve, daha sonra uzun süreli bir sessizliğe gömülmüştü. 

Bugün yapılan haberlere göre CS:GO Battle Royale Modu için tekrar nabız yoklamaya başlayan Valve'ın, yakın bir zaman sonra PUBG tarzı bir oyun türünü CS:GO'ya ekleyebileceği söylendi. Özellikle de_canals ve survival_island gibi haritalar üzerinde oynatılması beklenen yeni moda dair resmi açıklamanın ne zaman geleceği ise henüz belli değil. 

YORUMLAR