Cyanogen Ekibi Yeni Mobil Tarayıcısı Gello'yu Duyurdu

Cyanogen Ekibi Yeni Mobil Tarayıcısı Gello'yu Duyurdu

Android işletim sistemi için en popüler custom ROM’u üreten Cyanogen ekibi, şimdi de kendi internet tarayıcılarını geliştirmek için hazırlıklara başladı.

Android kullanıcılarının yakından tanıdığı CyanogenMod’un geliştiricileri, Chromium tabanlı olacak yeni tarayıcısı Gello’nun hazırlıklarına başladığını duyurdu. Diğer tarayıcılara göre daha hızlı, güvenilir ve esnek bir kişiselleştirme deneyimi sunacağını belirten Cyanogen ekibinden Joey Rizzoli, tarayıcıya ilişkin görselleri de Google+ hesabından takipçileriyle paylaştı.

CyanogenMod tabanlı cihazlarda yer alacak Gello tarayıcısı, aynı zamanda Google Play’in üçüncü parti tarayıcılarından biri olacak ve tüm Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Gello tarayıcısının özelliklerine bakacak olursak; çevrimdışı okuma modu, gece modu, her site için özelleştirilebilen gizlilik ve güvenlik ayarları sayesinde indirilecek dosyanın hedef klasörünün belirlenmesi gibi ve dosyayı yeniden isimlendirme gibi özelliklere sahip olacağı söyleniyor.

Gello’nın çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi verilmedi. Ancak, verilen bilgilere göre Gello, Cyanogen OS içerisinde yer almayacak. Cyanogen ekibi, CyanogenMod ve Cyanogen OS’u birbirinden ayırdığını ve Gello’nun CyanogenMod’un Android ROM’uyla birlikte geleceğini belirtiyorlar. Yeni tarayıcının tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Android Emülatörü BlueStacks'in Mac Versiyonu Çıktı

Facebook'tan 10 Yıl Sonra Gelen Logo Değişikliği

YORUMLAR