CyanogenMod 10.1 Kararlı Sürüme Ulaşmak Üzere

CyanogenMod 10.1'in release candidate sürümü yayınlandı ve bu da kararlı son sürümün çok yakında bizlerle olacağını gösteriyor.

CyanogenMod 10.1 Kararlı Sürüme Ulaşmak Üzere

CyanogenMod ekibi uzun süredir pek çok Android cihaz için en son Android işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor ve CyanogenMod 10.1, üreticilerin destek vermediği onlarca mobil cihazda Android 4.2.2 deneyimini yaşatabilen en iyi ROM'lardan bir tanesi. Her gece yeni bir gecelik sürümü çıkan CyanogenMod 10.1'un en son kararlı sürümünün yayınlanmasına çok az kaldığı ortaya çıktı.

Ekibin web sayfasında açıklanan bilgilerde Release Candidate yani yayınlanma adayı olarak seçilen ROM'ların yer alması artık son sürüme doğru yaklaşıldığının bir işareti. CyanogenMod versiyonları son sürüme eriştiklerinde artık geliştirilmeleri durduruluyor ve yazılım üzerinde daha fazla değişiklik gerçekleştirilmiyor. Böylece yeni projelere adım atma olanağı bulan takım, kullanıcılar için de tamamen kararlı ve sorunsuz bir sürüm ortaya koymuş oluyor.

Android 5.0 Key Lime Pie'ın bir süre daha açıklanmayacağına dair işaretlerin olması ise CyanogenMod ekibinin Android 4.3 üzerinde çalışacağına dair beklentiler doğuruyor. CyanogenMod 10.2 gibi bir koda sahip olmasını beklediğimiz Android 4.3 işletim sistemli ROM'un hangi yenilikleri bünyesinde barındıracağına dair henüz bir açıklama ya da bilgi mevcut değil.

CyanogenMod 10.1 Release Candidate sürümünün hangi cihazları desteklediğini görmek ve ROM dosyalarını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yahoo, Bing ile bağlarını koparmak istiyor

YORUMLAR