CyanogenMod 12.1 Final Sürümü Görüntüleri Sızdırıldı

CyanogenMod 12.1 Final Sürümü Görüntüleri Sızdırıldı

Android cihazlar için açık kaynaklı alternatif işletim sistemi CyanogenMod 11.0 (Android 4.4) ve 12.0 (Android 5.0) güncelleniyor. Şimdi sıra CyanogenMod 12.1’e geldi.

CyanogenMod 11.0 (Android 4.4) ve 12.0 (Android 5.0) güncellenerek artık yerini Android M’e benzeyen CyanogenMod 12.1 güncellemesine bırakıyorlar.

CyanogenMod bilindiği gibi alternatif bir işletim sistemi ve Google Android’in hiçbir özelliğini bünyesinde barındırmıyor ve stok uygulamalarla gelmiyor. İstenirse bu uygulamalar sonradan kullanıcı tarafından cihazlara yüklenebiliyor.

CyanogenMod, Android cihazlar için geliştirilen en popüler “custom ROM” tabir edilen işletim sistemlerinin en popülerlerinden biri. CyanogenMod'u kullanmak için en önemli sebeplerden biri, artık üretici firmaların destek vermediği eski Android cihazları yeni sürüm Android işletim özellikleri kazandırabiliyor olmak.

Cyanogen Mod Android işletim sistemi kullanıcılarını sınırlamadan, tamamen özgür bırakarak çalışan, hafif ve dayanıklı bir ROM olduğu için en çok indirilip kullanılan işletim sistemi alternatifi. Şimdi de CyanogenMod 11.0 (Android 4.4) ve 12.0 (Android 5.0) final sürümleri Android M altyapısını andıran 12.1 sürümü ile güncellendiler. 

CyanogenMod Nasıl Yüklenir?

En Popüler CyanogenMod Temaları

YORUMLAR