Cyberpunk 2077 PlayStation Store Dönüş Tarihi Belli Oldu

Yapılan açıklamalarla birlikte Cyberpunk 2077 PlayStation Store dönüş tarihi belli oldu! Peki uzun süredir beklenen oyun mağazaya ne zaman dönecek?

Cyberpunk 2077 PlayStation Store dönüş tarihi ortaya çıktı. Çıkışından bir hafta sonra PlayStation mağazasındaki satışı durdurulan oyun, bu ay içerisinde geri dönüyor. Detaylar haberimizde.

Çıkışı öncesinde yapılan tanıtımlar ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Cyberpunk 2077, yıllar süren bekleyişin ardından çıkışı ile oyun dünyasındaki büyük hayal kırıklıkları listesine adını yazdırmıştı. CD Projekt RED stüdyosunun Fallout 76’sı diyebileceğimiz açık dünya oynanış sunan aksiyon-rol yapma oyunu, beraberinde bir görsel ve teknik sorun ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Bu elbette karanlık bir dönemin de başlangıcı olmuştu. 

Geride bıraktığımız zaman içerisinde Polonya menşeli stüdyo Cyberpunk 2077 için irili ufaklı birçok güncelleme yayınlamıştı. Bu güncellemeler birçok teknik hatayı gidermiş olmasına rağmen, yenilerine de kapı açmış ve CD Projekt RED’in alay konusu olmasına neden olmuş ve hatta teknik hatalardan özel bir klip bile yapılmıştı. Sayısız davayla da yüz yüze kalan geliştirici stüdyo, tüm bunlar yetmezmiş gibi siber saldırıya uğramış ve bu da ikinci büyük güncellemenin ertelenmesine neden olmuştu. 

Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında neredeyse oynanamaz halde olması karşısında önemli bir karar alan Microsoft ve Sony, kullanıcılara iade hakkı sunmuştu. Bu noktada Japon teknoloji devi biraz daha ileriye giderek, 17 Aralık 2020 tarihinde PlayStation mağazasındaki satışını da bir süreliğine askıya almıştı. 

Cyberpunk 2077 Hatalarından Fragman Hazırlandı!
OYUN

Cyberpunk 2077 Hatalarından Fragman Hazırlandı!

Oyuncuların uzun bir zamandır beklemesine rağmen piyasaya sürüldüğü günün üzerinden çok geçmeden oyuncuları hayal kırıklığına uğratan video oyunu içerisinde tespit edilen hatalar Twitter, Reddit ve benzeri sosyal ağlarda paylaşılmaya devam ediyor.

Ancak yaşananlara rağmen CD Projekt RED, oyunu konusunda umutlu ve olması gereken noktaya geleceği konusunda da kendilerinden fazlasıyla eminler. Öyle ki iadeler sonucunda elli milyon dolar kayıp yaşayan geliştirici stüdyo, oyun yönetmeni konusunda değişikliğe gitti ve Adam Badowski yerine Gabriel Amatangelo ile yola devam etme kararı aldı. 

Öte yandan, uzun zamandır merak edilen soru da cevabını bugün itibarıyla buldu: “Cyberpunk 2077 PlayStation mağazasına ne zaman gelecek?” Yakın bir zaman önce açıklama yapan geliştirici stüdyo, kararın Sony cephesinde olduğunu dile getirmişti. Bugün de beklenen açıklama nihayeti yapıldı. 

Cyberpunk 2077 PlayStation Store Dönüş Tarihi Ne Zaman?

Aslında bakarsanız dün mağazada oyunun adını arama çubuğuna yazıp arattığınızda, sonuçlarda listeleniyordu. Ne var ki satın alabilmek mümkün olmuyordu. Bunun üzerinden çok geçmeden CD Projekt RED tarafından yapılan duyuruya göre, Japon teknoloji devi oyunun PlayStation mağazası üzerinden satışını onaylamış ve 21 Haziran 2021 tarihi itibarıyla yeniden satın alınabilecek.

Bununla birlikte Sony, standart PlayStation 4 konsollarında halen sorunlar ile karşılaşılabileceği konusunda uyarmış ve oyuncuların PlayStation 4 Pro veya PlayStation 5 üzerinde oynamalarını önermiş. Uzun zamandan sonra Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation mağazasına geri dönmesi iyi bir şey gibi görünüyor. Bunu tabii ki 21 Haziran 2021 tarihi itibarıyla daha net göreceğiz. Bakalım sonucu ne olacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

YORUMLAR