Cyberpunk 2077 Türkçe Dil Desteğiyle Çıkabilir

Cyberpunk 2077 türkçe dil desteği

The Witcher 3 ile gönüllerde taht kuran CD Projekt RED’in geliştirmeye devam ettiği yeni rol yapma oyunu Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Bütün oyuncuların dört gözle beklediği oyunlardan bir tanesi olan Cyberpunk 2077, ilk olarak 2013 yılında kendini göstermişti. Küçük bir videoyla Cyberpunk evreninde geçen yeni bir oyun için çalışmalarını sürdürdüğünün sinyallerini veren CD Projekt, 2013’te yayınladığı videonun ardından uzun süreli sessizliğe bürünmüştü. The Witcher 3’ün ek paketlerinin tamamlanmasının ardından geliştirme sürecine gelen Cyberpunk 2077, ilk videolarıyla kendine hayran bırakmayı başarmıştı.

Son günlerdeyse oyunun Türkçe dil desteği sunup sunmayacağı tartışma konusu olmuştu. Twitter üzerinden verilen bir cevapla başlayan muamma, dallanıp budaklanmış ve tam bir yılan hikayesine dönüşmüştü. Sonunda yapılan resmi açıklamayla oyunun dil desteğine dair son durum gün yüzüne çıktı.

Cyberpunk 2077’de Türkçe dil desteği olacak mı?

Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği tartışmaları, oyunun Türkiye’deki dağıtımcısı Bilkom’un Twittter üzerinden verdiği bir cevapla başlamıştı. Bilkom’un resmi Twitter adresi üzerinden bir kullanıcıya verilen cevapta, oyunda Türkçe desteğinin olmayacağı belirtilmişti. 4 Ekim tarihinde verilen olumsuz yanıtın ardından dün akşam saatlerinde Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği sunacak minvalinde bir başka yanıt veren Bilkom, akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Kesin cevap ise Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabı üzerinden verildi. Oyundaki dil desteğinin resmileştiğine dair yazılan bir mesaja cevap veren Cyberpunk 2077 hesabı, “Şu an oyunu 16 dilde yayınlamayı planlıyoruz; ancak listede Türkçe yok. Liste henüz tamamlanmadığı için oyunda çıkmadan yeni diller eklenebilir. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılacak resmi açıklamaları takip edebilirsiniz.”

Verilen cevaptan sonra Bilkom, oyuna Türkçe dil desteği eklenmesi konusunda görüşmelerin sürdüğüne dair bir başka açıklama daha yaptı. Gelişmelerin ilerleyen günlerde resmi kanallar üzerinden oyunculara aktarılacağı da söylenenler arasında kendine yer buldu.