Cyborg Organlarda Bir Devrim Gerçekleşti

Cyborg Organlarda Bir Devrim Gerçekleşti

Les Baugh 40 yıl önce korkunç bir iş kazası yaşadı. Bu kaza sırasında yükselt voltaja maruz kaldı. Sinir sistemi hasar gördü ve her iki kolunuda omuzlarından itibaren kaybetti. Les Baugh’un 40 yıllık şanssızlığı artık büyük bir fırsata dönüşüyor. Sadece kendisi için değil, tüm kendi gibiler için. 

Les Baugh, bir süredir John Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Departmanı’nı ziyaret ediyordu. Buradaki bir laboratuvarda, her iki omuzundan başlayarak tüm vücuduna yerleştirilen bir elektronik sensör yeleği ile buna bağlı çift omuzluklu biyonik kolları deniyordu.

Yelek ve kollar birbiri ile elektronik alıcılar yoluyla ilişki kuruyor tüm komutları da Les Baugh veriyordu. Çalışmalar uzun süredir devam ediyordu. Ancak geçenlerde bu sabırlarının meyvesini topladılar. Les Bough’nun tüm dünyaya umut veren yeni takma kolları şimdiden pek çok engelliyi heyecanlandırmış durumda. Çalışmaya katılan uzmanlar ve bilim insanları, bu yeni ve zor teknolojinin önümüzdeki 3-5 yıl içinde muazzam bir şekilde ilerleyeceğinden eminler.

Les Baugh’un hikayesini, yeni biyonik omuzluğunu ve nasıl çalıştığını buradan izleyebilirsiniz…

İlk Tam Biyonik Adam Londra Bilim Müzesi'nde Sergileniyor

YORUMLAR