Daddy's Car Yapay Zeka Tarafından Yazılan İlk Pop Şarkısı. Tutar mı Sizce?

Daddy's Car Yapay Zeka Tarafından Yazılan İlk Pop Şarkısı. Tutar mı Sizce?

Daddy’s Car isimli şarkı yapay zeka ile oluşturulmuş bir pop şarkısı olarak gündeme geldi. Yapay zeka ile montajlanan ilk filmden sonra şimdi de Daddy’s Car, ilk yapay zeka pop şarkısı olarak tarihe geçti.

Konuya malzeme olan şarkı Sony araştırmacılarının yapay zeka kullanmasıyla oluşturulmuş. İlk dinlendiği zaman pek çok farklı ancak bilinen müzik parçalarından kesilip yapıştırılmış bir kolaj gibi geliyor kulaklarımıza. Parçanın tınısının eski Beatles şarkılarının temeline yerleştiğini fark etmenin çok da zor olmadığını hemen anlayabiliyorsunuz.

Tınısını bir kenara bırakıp parçanın sözlerine kulak verdiğimizde, yapay zekanın Daddy’s Car isimli pop şarkısında ne demek istediğini anlamak biraz güç. Ancak bilim adamları, yapay zekanın şarkı yazarken belli bir gerçekliğe yönelmesinin tamamen farklı anlamlar ve betimlemelerle meydana gelmiş olabileceğini düşünüyorlar.  Şarkını son rötuşlarını yapan Fransız besteci ve müzik yazarı Benoît Carré, yapay zeka tarafından yazılmış olan bu kısa eserin bir mesaj kaygısı taşımadığını ancak notaların renklerine göre sıcak ve neşeli bir parça yazdığını düşündüğünü söyledi.

İşte yapay zekanın Daddy’s Car isimli son hit parçası.

Yapay Zeka Tarafından Montajlanan İlk Film Fragmanı Yayınlandı

YORUMLAR