Dağıttığı Sahte CS: GO Hackleriyle 3000 Sazanı Trolleyerek Banlattı!

Dağıttığı Sahte CS: GO Hackleriyle 3000 Sazanı Trolleyerek Banlattı!

Online olarak oynanan ve büyük çekişmelerin yaşandığı karşılaşmaların gerçekleştiği CS: GO ya da uzun adıyla Counter Strike Global Offensive için sevindirici bir haber karşımıza çıktı. Bilindiği üzere Valve sahip olduğu VAC güvenlik kalkanıyla CS: GO hile ve CS: GO hack girişimlerini önleyerek oyunu bütün oyuncular için adil ve oynanabilir halde tutmak için büyük çaba sergiliyor. Bu güne kadar Valve'nin bu işte büyük oranda başarılı olduğu da söylenebilir. Fakat buna rağmen CS: GO oynarken kirli yolları tercih ederek oyunda haksız avantaj sağlamaya çabalayan ve kısmen de bu girişimde başarılı olan oyuncular mevcut.

CS: GO'da haksız avantaj elde etmeye çalışan oyuncular genellikle bu iş için çeşitli hile ve hack araçlarını kullanıyorlar. Valve için yeni çıkan bir hile veya hack aracına cevap verebilmek ve önlem almak biriraz süre alabiliyor. Bu süre boyunca oyuncular bu hack ve hile araçlarını kullanabilseler de sonuç hüsran olmakta. Fakat bazen hileci oyuncular bu hile araçlarının hangi kaynaktan olduğunu bile sorgulamıyorlar.

İşte böyle bir olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. AndroidL adlı bir Reddit kullanıcısı tasarladığı sahte birkaç hack aracını ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. Bu hack araçları aslında oyuncuları Valve sunucularından banlatma amacını taşıyordu. Hackler ile oyuncular görmeleri imkansız olan alanları görebiliyor veya oyunculara sınırsız cephane ve sağlık veriliyordu.

AndroidL'in geliştirdiği hacklerin bir bölümü belli bir süre oyunu oynadıktan sonra aktifleşiyordu ve bu sayede oyuncular hissetmeden VAC bu hack araçlarını kullandıklarını anlıyordu. Diğer hackler ise oyunu başlatır başlatmaz aktifleşiyordu. Yayınlanan sahte hackler ile kısa süre içerisinde 3000'den fazla oyuncu Valve sunucularından banlanmış.

Bu tür hack araçlarının bilgisayar güvenliğinizi tehdit etme, kredi kartı veya hesap bilgilerinizin çalınmasına sebep olma ihtimalleri de bulunmakta. Bu nedenle oyunları adil bir şekilde oynamanızı ve bu tür araçları kaynaklarını bilmediğiniz sürece kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Böbrek Sattıran, Yuvalara Ateş Salan Bilgisayar Oyunları

Oyun Geliştirmek İçin Topladıkları Bağışları Hunharca Pavyonda Yediler!


YORUMLAR