Daha Güvenli İnternet İçin Google, Facebook ve Twitter El Ele Verdi

Daha Güvenli İnternet İçin Google, Facebook ve Twitter El Ele Verdi

Facebook, Google ve Twitter "Güvenli İnternet Günü" kapsamında kullanıcılarını bilinçlendiriyorlar.

Anne-babalar, çocuklar ve gençlerin internetin sunduğu olanaklardan daha etkin şekilde faydalanabilmeleri için devler bir araya geldi. Facebook, Google ve Twitter, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun da desteğiyle 9 Şubat "Güvenli İnternet Günü"nde Bilgi İletişim Ve Teknoloji Kurumu’nun desteği ile düzenlediği “Daha İyi Bir İnternet İçin El Ele” etkinliğinde bir araya geldiler.

Açılış konuşmalarını BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın gerçekleştirdiği bu etkinlikte düzenlenen panellerde "Dijital Yurttaşlık Kuralları" ile "Siber Tuzaklar" dahil güvenli internet için önem taşıyan konular uzmanları tarafından tartışıldı. Ankara’da bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da İstanbul’da düzenlenen etkinliğe Google Hangouts bağlantısıyla katıldı.

Facebook güvenlik stratejileri

Güvenli bir Facebook deneyiminin şirketin birincil önceliği olduğunun altını çizen Facebook Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu Nilay Erdem, “İnsanların Facebook’u kullanırken kendilerini güvende hissetmesini istiyoruz. İnsanların güvende kalmasını sağlamaya yardımcı olmak ve onları bu konuda desteklemek için pek çok ürün, politika ve eğitici programlar geliştiriyor ve topluluğumuzla paylaşıyoruz. Ayrıca ekiplerimiz ve akıllı güvenlik sistemlerimiz de kişilerin hesaplarını güvende tutmaya yardımcı olmak için hiç durmadan çalışıyor. Topluluğumuzun platformumuz üzerinde her gün daha da iyi ve güvenli bir deneyim yaşamalarını sağlamak için gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz” dedi.

Twitter güvenlik stratejileri

Twitter Kamu İlişkileri Müdürü Emine Etili konuyla ilgili olarak, “Herhangi bir ürün güncellemesi söz konusu olduğunda, kullanıcılarımıza en güvenli ortamda en iyi deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Bunu gerçeğe dönüştürmek için de gerek topluluğu koruyabilmek için politikalarımızı düzenlemek olsun, gerekse ihlal bildirme mekanizmalarını geliştirmek olsun şirketin her birimi bu konuyu büyük bir ciddiyetle ele almaktadır. Sessize alma, engelleme, ürün-içi bildirme seçeneklerini sunarak ve sivil toplumla işbirliklerini güçlendirerek; Twitter küresel ölçekte dünyanın en güvenli gerçek-zamanlı iletişim platformunu oluşturmaya gayret etmektedir. Her yeni güne başladığımızda bir takım olarak en önemli hedefimiz budur” şeklinde konuştu.

Google'dan Daha Fazla Güvenlik İsteyenlere: Güvenlik Anahtarları

BTK Mobil Güvenlik Önerilerini Güncelledi

Sosyal Medya Yönetiminde Gizliliğinizi Koruyun

YORUMLAR