Daha Küçük Ekranlı Windows'lu Cihazlar Gelecek

Daha Küçük Ekranlı Windows'lu Cihazlar Gelecek

Microsoft son yıllarda klasik bilgisayar dünyasını aratmayacak derece mobil dünyayla da ilgileniyor ve adından bir hayli söz ettirmeyi başarıyor. Windows Phone 8 işletim sistemi akıllı telefonlar ve Windows RT işletim sistemli tablet bilgisayarlar derken dev şirket bu yepyeni dünyada epey yol aldı. Şirket şimdi de yeni bir boyut sınıfında şansını denemeye hazırlanıyor.

Microsoft tarafından dolaylı bir şekilde doğrulanan bilgilere göre şirket var olan 10 inç ekran sınıfından biraz daha küçük ve Windows kullanan bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Windows kullanan en küçük ekranlı cihaz 10 inç sınıfındaydı ve daha küçük cihazlar bulunmuyor. Bu noktada Windows Phone ile Windows RT ya da Windows 8’i ayırmak gerektiğini de hatırlatmalıyım.

Şirketin Nexus 7 ve iPad Mini gibi 7 – 8 inç civarlarında ekran boyutuna sahip ve daha ekonomik ürünlere yönelmesi muhtemel görünüyor. Özellikle de Windows Blue güncellemesinin ardından ya da güncellemeyle gelebilecek böyle bir hamle büyük yankı uyandıracaktır.

Windows 8 kullanıcı adedini arttırıyor

YORUMLAR