Dailymotion Hacklendi, 85 Milyon Kişi Tehlike Altında!

Dailymotion Hacklendi, 85 Milyon Kişi Tehlike Altında!

Popüler video paylaşım platformu Dailymotion, büyük miktarlarda kayıplar verdiği bir siber saldırı olayıyla karşı karşıya. Bu saldırı ile birlikte Fransa merkezli dev video platformundan yaklaşık olarak 85 milyon kişinin özel bilgileri çalındı.

Dailymotion'a yapılan saldırının failleri henüz bilinmiyor. Fakat saldırıyı bir grup internet korsanının yaptığı ve bireysel bir saldırı olmadığı düşünülmekte. Çünkü Dailymotion’ın güvenlik sistemleri oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmıştı. Hatta kullanıcıların tüm verileri özel bir şifreleme yöntemi ile arşivleniyordu. Fakat saldırıyı gerçekleştiren internet korsanları bir şekilde bu şifreleme yöntemini çözmeyi başardılar.

85 milyon Dailymotion hesabı tehlikede!

Hackerlar 85 milyon Dailymotion hesabını ele geçirmiş durumdalar. 85 milyon hesabın şifresini ve diğer tüm bilgilerini elinde bulunduran internet korsanları, bu bilgileri internetin karanlık ortamında satışa sunabilirler.

Dailymotion aslında 2 ay önce hacklenmiş!

İnternet korsanları Dailymotion'a yaklaşık olarak iki ay öncede saldırmışlardı. Fakat 85 milyon kişinin hesap bilgilerinin çalındığını yeni ortaya çıkıyor. Dailymotion sebepsiz yere açıklamadığı bu hacklenme olayı yüzünden çok büyük zararlara uğrayabilir. Kullanıcılarını hacklendikten sonra uyarmayan Dailymotion kullanıcıları, bu yüzden güvenilirlik konusunda video platformunu sorgulamaya başladılar.

Dailymotion hesap bilgilerini değiştirin!

Eğer bir Dailymotion hesabınız varsa, bu uyarıları dikkate almanızda fayda var. Siber saldırı olayından sonra hesabınız tehlike altında olabilir. Hesabınızı biraz daha güvenli bir hale getirebilmek için mail adresi ve şifre gibi önemli bilgilerinizi değiştirin. Bu sayede Dailymotion hesabınızı güvene alabilirsiniz.

İnternetten Programsız Video İndirme

En İyi Video İndirme Programları

YORUMLAR