DailyMotion'dan Twitch'e Rakip Geldi!

DailyMotion'dan Twitch'e Rakip Geldi!

Fransa tabanlı online video servisi DailyMotion, oyunculara özel olarak hazırladığı yeni platformu DailyMotion Games’i yayına aldı. Youtube ve Vimeo ile internetin en büyük online video servisi sayılabilecek DailyMotion, bu atılımıyla rekabetin bir hayli arttığı oyun canlı yayın ve video yayınlama trendine adım atmış bulunuyor.

DailyMotion aylık olarak 2.5 Milyar izlenme sayısına ve 128 Milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaşıyor. Eğer yeni platformu doğru kanalize edebilirlerse, 19 Milyon civarında aylık tekil ziyaretçisi olan Twitch’i çok rahatlıkla geçebilirler. Oyuncular aynı Twitch’teki gibi canlı yayın yapıp, videolarını bu servise yükleyebiliyorlar. DailyMotion ayrıca oyunculara, videolarıyla ilgili detaylı istatistikler de verecek. Oyuncuların kaydettiği oyun videolarına ve yapılan canlı yayınlara DailyMotion uygulamasının çalıştığı her platformdan erişebilmek mümkün.

Canlı yayın konusunda ise kurumsal firmalarla hali hazırda çalışan DailyMotion, 720p ve işlenmemiş ham görüntüye kadar çözünürlük desteği veriyor. Henüz çok yeni olan servis, doğru tanıtılır ve promosyonlar oyuncuları kendi tarafına çekerse, Twitch için sıkıntılı günler başlayabilir.

PlayStation 4 İçin Plex Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR