Daima Soğuk Kalan Yastık Artık Hayal Değil

Daima Soğuk Kalan Yastık Artık Hayal Değil

Özellikle yaz aylarında yastığın soğuk tarafı kadar keyif veren az şey var hayatta. Teknolojinin de en çok bu yönünü seviyorum sanırım, bir şeyi çok seviyorsun hop çözümünü buluyorsun. “Ne diyor bu manyak” dediğinizi duyar gibiyim, yastığın diyorum, soğuk tarafı, artık onun da makinesi var.

Çılgın projelere hayat veren dünyaca ünlü internet sitesi Kickstarter’da son olarak patlayan fikir, yastık sıcaklığını ayarlayan teknolojik kılıflar oldu. Moona akıllı yastık kılıfları, yastığınızın sıcaklığını dilediğiniz gibi ayarlamanıza olanak veriyor. Bilim insanlarının araştırmalarına göre, yastık sıcaklığı da uyku kalitesini yakından etkileyen bir faktör. Öyle ki gecenin erken saatlerinde serin, sabaha karşı ise ılık yastıkta uyumak oldukça sağlıklı. Yeni teknoloji ürünü yastık kılıfları sayesinde bu sıcaklık ayarı artık mümkün.

Moona yastık kılıfı, bir boru yardımıyla akıllı panele bağlanıyor. Paneli baş ucunuza, borunun bağlandığı kılıfı ise yastığınızın içine yerleştiriyorsunuz. Panelin haznesine eklediğiniz suysa, kılıfın içerisinde gezerek yastığınızı ısıtıp soğutmada görev alıyor. Baş ucu paneli sadece suyu ısıtıp soğutmakla kalmıyor, aynı zamanda odanın nemini, sıcaklığını ve ortam ışık seviyesini izleyebilen sensörleri de içeriyor. Akıllı telefonunuz aracılığıyla tüm sistemi kontrol ve takip edebiliyorsunuz.

Ürünün piyasaya sürülebilmesi için üreticilerin 50 bin dolara ihtiyacı var. Ön sipariş verip bu ürünün hayata geçmesine destek olmak isterseniz ödemeniz gereken değer 219 ile 399 dolar arasında değişiyor. Şimdilik 24 bin dolar toplamayı başaran ürünün tüm ayrıntıları için buradan Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akıllı Uyku Gözlükleri 2018'de Gelecek

Korku Oyunu Sunless Skies, Kickstarter Hedefini 4 Saatte Aştı

YORUMLAR