Darbe Gecesini Konu Alan 15 Temmuz Bilgi Yarışması Akıllı Telefonlarda

Darbe Gecesini Konu Alan 15 Temmuz Bilgi Yarışması Akıllı Telefonlarda

Ülkemizin tarihine kara leke olarak yazılan 15 Temmuz gecesi ile ilgili tüm bilgilerinizi sınayabileceğiniz bir bilgi yarışması mobil cihazlar için yayınlandı. 15 Temmuz Bilgi Yarışması uygulaması darbe gecesini tüm dünyaya anlatacak.

TÜBİTAK desteğini arkasına alarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Teknokent'te mobil uygulamalar üzerine çalışmalar yapan Ahmet Akkök isimli bir girişimci ve ekibi, 15 Temmuz gecesini tüm dünyaya anlatmak için bir bilgi yarışması yayınladı. Mobil cihazlar için yayınlanan uygulama, resmi kaynaklardan alınan soruları içeriyor ve o gecenin tüm detaylarını içeriyor. Kullanıcıların darbe gecesine dair bilgilerini de test eden "15 Temmuz Bilgi Yarışması" Android ve iOS marketlerde kullanıcılarını bekliyor.

6 farklı seviyeden oluşan uygulamada toplam 120 soru yer alıyor. Uygulamanın Windows sürümü için de çalışmalar yapan Akkök'ün ekibi, daha çok kullanıcıya erişmek ve dünyaya o geceyi anlatmak için uygulamanın farklı dillerde tercümesini de yapıyor. Herhangi bir kar amacı gütmeyen uygulama, ile darbe gecesinin en ince ayrıntılarına kadar sorularla karşılaşabiliyorsunuz. Önümüzdeki günlerde uygulamanın daha kararlı bir sürümü daha yayınlanacak.

Darbe Girişimini Para Kazanmak İçin Kullanan Siteye Erişim Engellendi

YORUMLAR