Days Gone'dan Bir Saatlik Oynanış Videosu

E3 2016 oyun fuarında ortaya çıkan ve PS4'e özel olarak geliştirilen Days Gone'dan yeni bir oynanış videosu geldi. Bir saatlik oynanış videosunda oyun hakkında pek çok detay ve senaryo hakkında bazı bilgiler yer aldı.

SIE Bend Studio tarafından geliştirilen ve yalnızca PS4 kullanıcılarına sunulacak olan açık dünya temalı Days Gone daha şimdiden bir hayli oyuncuya erişmiş durumda. 2019 yılında platforma sunulacak olan oyunda Freaker adı verilen zombilere karşı amansız bir mücadele verilecek. Bu mücadelede Deacon isimli karakteri yöneteceğiz ve oyun içerisinde daha fazla insanın hastalanmaktan kurtarmaya çalışacağız. Yani klasikleşmiş zombi oyunlardan pek de farklı olmayan Days Gone'un yine de başarılı bir yapım olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir saatlik oynanış videosunda, Game Informer ekibinden John Garvin ve Jeff Ross’u görüyoruz. Şimdilik geliştirme aşamasında olan Days Gone'daki yan görevlerin ve zombilerden temizlenebilecek bölge sayısının bir hayli fazla olduğu ve bundan dolayı da, uzun bir oyun macerasının oyuncuları beklediği dile getiriliyor.

Normal hikaye modunun 30 saat süreceği söylenen yapımının tam olarak ne zaman çıkacağı henüz belirlenmiş değil; ancak yapımcı şirket ve Sony tarafından paylaşılan tarihin 2019 olduğunu tekrardan hatırlatmak gerekiyor. 

Peki ya sizce PS4'e özel olarak çıkacak Days Gone nasıl bir oyun olacak? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.