DayZ Arma2'den Ayrılınca 3 Milyon Satış Barajını Aştı

DayZ Arma2'den Ayrılınca 3 Milyon Satış Barajını Aştı

Korku ve hayatta kalma oyunu DayZ bir buçuk yıl önce Steam'de satışa çıktığında kısa sürede 730 bin kopya satmıştı. Son yapılan raporlamalara göre oyun Steam üzerinde 3 milyon kopya satmayı başardı.

DayZ ilk çıktığı günden bugüne neredeyse hiçbir yama almadı ve oyuna her hangi bir yeni mekanik eklenmedi. Bunlara rağmen oyunun fanatiği oldukça fazla. DayZ'nin en önemli özelliği 220 kilometre karelik bir alana yayılıyor oluşu. Arma 2 oyununa bir mod olarak gelen DayZ daha sonra tek başına bir oyun olarak piyasaya çıkmıştı. Arma 2'ye eklendiği zaman bu oyunun da satışlarını yüzde 300 artırmıştı. DayZ mod olarak değil de, tekil bir sürüme geçince daha çok popüler olmayı başardı.

Son derece geniş bir alanda çevrimiçi olarak oynadığımız oyunda topladığımız arkadaşlarımızla zombi istilasından kurtulmaya çalışıyoruz. Oyunun en önemli mesajı 'tek başınaysan ölürsün' ve 'arkadaşlarına da çok güvenme' ikilemini başarılı bir şekilde hissettiriyor olması. DayZ asla kolay bir hayatta kalma oyunu değil. Yaralanırsanız yaranızın ağırlığına göre kendinizi tedavi edemeden ölüyorsunuz. Arkadaş bildiklerini elbette stoklarınızı ve mühimmatınızı çalabiliyor ve dev asa oyunda gerçek hayatta yaşayabileceğiniz tüm aksilikleri yaşıyorsunuz. 

DayZ 2015 yılı içerisinde daha önce hiç ilgilenmediği pek çok hatayı düzenleyecek bir yama ile güncellenecek. 

En Absürt Android Oyunları

En Başarılı Windows 8 Oyunları

Zombi Temalı Bedava Düğün Şansı!

YORUMLAR