DDoS Saldırısında Kullanılan Web Kameraları Geri Çağırıldı

DDoS Saldırısında Kullanılan Web Kameraları Geri Çağırıldı

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen ve internetin büyük bir bölümüne erişimi engelleyen DDoS saldırısında kullanılan web kameraları geri çağırıldı. Cihazların yazılımlarında bazı düzenlemeler yapılacağı açıklandı.

Twitter, Reddit, Spotify, Pinterest, Netflix, Urban Dictionary ve daha birçok web sitesine erişimi engelleyen devasa DDoS saldırısı, internet bağlantısı olan ve bilgisayarlarımız kadar gelişmiş korumaya sahip olmayan cihazlar tarafından gerçekleştirildi. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini kullanan bu cihazlardan bazıları, saldırıda kullanılmalarının ardından Çinli üretici Hangzhou Xiongmai tarafından geri çağırıldı.

Hangzhou Xiongmai, gerçekleştirilen DDoS saldırısının ardından Flashpoint’in de aralarında bulunduğu birçok güvenlik kuruluşu ve güvenlik uzmanı tarafından suçlanmıştı. Saldırganların, şifresi ve kullanıcı ismi değiştirilmemiş olan Xiongmai web kameralarını kullandığını söyleyen güvenlik uzmanları, şirketin bir şekilde cihazlarındaki açığı düzeltmesi gerektiğini belirtmişti.

Xiongmai basın sözcüsü, BBC’ye yaptığı açıklamada DDoS saldırısında cihazlarının da yer aldığını ancak çoğunluğu Xiongmai ürünlerinin oluşturmadığını söyledi. Buna rağmen şirket, Amerika’daki web kameralarını geri çağırdı ve gerekli düzenlemeleri yapacağını açıkladı.

DDoS Saldırısının Sorumluları Bulundu!

DDoS Saldırıları İnternetin Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

Devasa DDoS Saldırısı, İnternetin Yarısına Ulaşımı Kesti!

YORUMLAR