Dead or Alive 6 da Ertelendi

Oyunların ertelenmeleri, mevcut nesil ile oyun dünyasının büyük ölçüde olmazsa olmazları arasına adını yazdırdı. Eskiden oyunlar ertelenince şaşırıyor ve üzülüyorduk. Şimdi ise oyunlar ertelenmeyince şaşırır olduk. Dead or Alive 6 ertelenme geleneğini devam ettiren bir diğer oyun olacak. Eğer sabırsızlıkla bekliyorduysanız, biraz daha beklemeniz gerekecek.

Dead or Alive 6, E3 2018 fuarı sırasında duyurulmuştu. Team Ninja tarafından geliştirilmekte olan oyunun PlayStation 4, PC ve Xbox One için 15 Şubat 2019 tarihinde çıkması bekleniyordu. Ne var ki Koei Tecmo, yaptığı açıklama ile oyunun ertelendiğini duyurdu. Belirlenen yeni çıkış tarihi ise 1 Mart 2019 oldu. Yani Dead or Alive 6 için iki hafta daha beklememiz gerekecek.

Çoğu oyunun aylarca ileriye atıldığını düşünecek olursak, böylesi bir gecikmenin yaşanacak olması aslında o kadar da büyük bir sorun değil. Bununla birlikte, ertelenme haberi sonrasında konuyla ilgili bir açıklama yapan Üretici ve Yönetmen Yohei Shimbori, Dead or Alive 6 oyununun nihai sürümüne oldukça yakın olduklarını belirtirken, oyunun genel dengesi, oynanışı ve anlatımcılığı açısından daha fazla rötuş atmayı istediklerini ve kararı da bu nedenle aldıklarını sözlerine ekledi.

Son olarak, bu erteleme haberi sonrasında sürpriz ile karşılaşma ihtimalimiz de var. Hatırlayacağınız üzere daha önceden yine bir açıklama yapmış olan Yohei Shimbori, Team Ninja olarak oynanabilir bir demo üzerinde çalıştıklarını ima etmişti. O sıralarda henüz bir izni olmadığı için daha anlaşılır bir yorumda bulunamamıştı ama yakın bir zamanda bu gelişmeyi unutturacak bir başka gelişme ile karşılaşabiliriz.