Dead or Alive 6 İçin Oynanabilir Demo Yayınlanabilir

Dövüş oyunları arasında kendisine önemli bir yer edinmiş olan Dead or Alive serisinin yeni oyunu, Dead or Alive 6, önümüzdeki yıl çıkıyor. Eğer oyunu çıkışından önce denemek istiyorsanız, bir ihtimal böyle bir şansınız olabilir. Koei Tecmo ve Team Ninja, Dead or Alive 6 için bir demo yayınlamayı planlıyor olabilir.

İlk oyunu 1996 yılında çıkmış olan Dead or Alive serisi, aradan geçen yirmi iki yıllık süreç boyunca birçok farklı platformda boy göstermişti. Aynı süre zarfında yaşadığı gelişim ve seriye katılan yeni karakterler ile de hem oyun dünyasındaki yerini sağlamlaştırmış, hem de dövüş oyunu meraklılarının listelerinde kendisine sağlam bir yer edinmişti. Son olarak satışa sunulan Dead or Alive 5: Last Round oyunundan bu yana sessizliğini koruyan serinin yeni oyunu, Dead or Alive 6 da E3 2018 fuarında duyurulmuştu. 15 Şubat 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak olan oyunda, birçok tanıdık isim geri dönüş yapacakken, yeni yüzler de göreceğiz. Kullanılan yeni grafik motoru ile de oldukça gerçekçi fizik etkileri bizleri bekliyor olacak.

Şu an için Dead or Alive 6 oyununun çıkışına yaklaşık bir buçuk aylık bir süre varken, Üretici Yohei Shimbori, oldukça ilginç bir açıklama yaptı. Açıklamasını Japon menşeli oyun sitesi 4Gamer sitesindeki yeni yıla özel etkinlik kapsamında yapan Shimbori, Dead or Alive 6 ile ilgili düşüncelerini dile getirmesine ek olarak, hayranların oyunu denemelerini istediklerini sözlerine ekledi. Her ne kadar şimdilik bir izni olmadığı için doğrudan söyleyememiş olsa da, Shimbori'nin sözlerine bakacak olursak, Koei Tecmo ve Team Ninja, Dead or Alive 6 için oynanabilir bir demo yayınlamayı düşünüyormuş gibi görünüyor. Eğer gerçekten bu yönde bir çalışma var ise, muhtemelen yakın bir zamanda resmi bir duyuru yapılacaktır veya herhangi bir duyuru yapılmaksızın, 15 Şubat 2019 tarihinden birkaç hafta önce demo ile karşılaşabiliriz.