Dead or Alive 6'nın Çevrimiçi Beta Testi Yayınlandı

Koei Tecmo ve Team Ninja, yakın bir zamanda satışa sunulacak olan Dead or Alive 6 için iki yeni karakterin ve oyun ile ilgili özelliklerin tanıtıldığı iki yeni fragman daha yayınladılar. Bunlara ek olarak, bizlere bir de güzel bir sürpriz yaptılar. Eğer PlayStation 4 sahibiyseniz, Dead or Alive 6 beta testini deneyebilirsiniz.

Dövüş oyunu meraklıları için alternatif bir tercih olan Dead or Alive serisi, altıncı ana oyunu ile yakın bir zamanda geri dönecek. E3 2018 fuarında duyurulmuş olan Dead or Alive 6, 1 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Eski oyunlardan tanıdık birçok isme ek olarak yeni karakterleri de göreceğimiz devam oyunu için Koei Tecmo bizlere kısa bir süre önce güzel bir sürpriz yaptı. Dead or Alive 6 çevrimiçi beta testi, PlayStation 4 platformunda sizleri bekliyor. Ancak 14 Ocak 2019 tarihine kadar süreceğini ve PlayStation Plus aboneliği gerektirdiğini söylemeden geçmeyelim. Yani elinizi çabuk tutsanız iyi olur.

Tabii ki Japon menşeli yayıncının verdiği haber bununla sınırlı değil. Tengu Princess ve The Tragic Weapon olmak üzere iki yeni karakter daha gün yüzüne çıkarken, oyun ile ilgili özelliklerin tanıtıldığı yeni bir fragman ve yeni ekran görüntüleri de yayınlandı.

Öncelikle yeni karakterlerden ve bu bağlamda da Nyotengu ile başlayalım... Nyotengu, daha önceden verilen bilgi doğrultusunda, Dead or Alive 6 oyununu ön-sipariş ile aldığınız takdirde hediye olarak gelecek. Tam adı Tengu Princess olan bu güzel dövüşçü, ilk olarak Dead or Alive 5 Ultimate Arcade oyununda karşımıza çıkmıştı. Efsanesi Japonya topraklarının dağlık bölgelerinde devam eden Nyotengu'nun güzelliği de nesillerden nesillere taşınmış. Kendisini Dead or Alive 6 ile yeniden görmemizin nedeni ise, Dead or Alive 2 oyununun finalindeki savaşta Bankotsubo karakterini bertaraf eden Ryu Hayabusa ile ilgili söylentilerden bir tanesi olmuş. Kod adı Kasumi Alpha Phase 4 olan Phase 4 ise halen klonladığı kişinin hatıralarını ve kişiliğini taşıyan insan yapımı bir silah olarak karşımıza çıkacak. Buradaki 'Phase 4', M.I.S.T.'in (adını ilk olarak Dead or Alive 5 ile duyduğumuz silah araştırma ve geliştirme kuruluşu) Project Alpha klon silah üretiminin son aşamasını temsil ediyor. İlk prototip, testi geçmeyi başarmış ve seri üretimine geçilmiş. Aşağıdaki videoya bakılırsa, başımızı epey ağrıtacakmış gibi görünüyor.

 

Son olarak, Dead or Alive 6 oyunundaki dövüş sisteminin, modlarının ve diğer birçok özelliğinin gösterildiği fragmanı da aşağıdan izleyebilirsiniz.