Dead Space 3 Korku Oyunu Olarak Kalacak

Dead Space 3 Korku Oyunu Olarak Kalacak

Merakla beklenen korku oyunu Dead Space 3 ilk olarak E3 2012 fuarında gösterilmişti. Oyuna eklenen co-op özelliğiyle artık iki kişi oynayabileceğiniz Dead Space 3 ile ilgili en çok merak edilen konu, oyunun korku unsurlarından çıkıp aksiyona dönüp dönmeyeceğiydi.

E3 2012 ve sonrasındaki gösterimlerde görünen, oyunun korku ögelerini kaybettiği, çatışma dinamikleri getirilerek iyiden iyiye aksiyon oyununa döndüğüydü.

Oyunun hayranları tarafından getirilen eleştirilere cevap veren yapımcı Yara Khoury, insanların anlamamasını anlayışla karşıladığını söyledi.

"Hayranlarımızın oyunun ne ile alakalı olduğunu anlaması bizim için önemli ve onlara bunu göstermek için yaptığımız ilk şey oyuna yenilik eklemek oldu. Çünkü seriye gerçekten yeni bir oynanış, çevre zenginliği getirmek istiyorduk ve bunu başardığımıza inanıyorum.

Bu yüzden, insanların anlamamasını anlayışla karşılıyorum çünkü eminiz ki sizlere oyunun aslının ne olduğunu gösterebileceğiz."

Son olarak, Gamescom fuarında gösterilen demonun aldığı olumlu yorumlara atıfta bulunan Khoury, sözlerini tamamladı.

"Bizim de birkaç aydır yaptığımız bu; insanlara göstermek. Ve bunu Gamescom demosuyla başardığımıza inanıyoruz. Oyunun tek kişilik hikaye modunu gösterdik (gerçek Dead Space 3 deneyimini) ve hayranlarımız Dead Space 3'ün farklı bir oyun olacağı endişesine son verdiler."

Bu açıklamalara rağmen çoğu hayranın hala kafasında soru işareti var. Bu yüzden en iyisi oyunun çıkmasını beklemeyip görmek.

Dead Space 3; Playstation 3, PC ve Xbox 360 için 8 Şubat 2013'te çıkacak.

YORUMLAR