Dead Space 3’ün PC Versiyonu Hakkında Detaylar

Dead Space 3'ün PC versiyonunun içereceği teknik detaylar hakkında oyunun yapımcısından açıklama geldi.

Dead Space 3’ün PC Versiyonu Hakkında Detaylar

Korku oyunu Dead Space 3 için yakın zamanda düzenlenen bir etkinlikte konuşan oyunun yapımcısı Visceral Games, Dead Space 3’ün PC versiyonu hakkında bazı detayları paylaştı.

Playstation 3 ve Xbox 360’ın son zamanlarını yaşadıkları şu günlerde, hem konsola hem de PC’ye çıkan oyunların aralarındaki grafik farkı gittikçe büyüyor. Battlefield 3, Medal of Honor Warfighter örneklerinde olduğu gibi oyunların konsol versiyonuna nazaran PC versiyonu daha gelişmiş grafiklere ve teknik özelliklere sahip oluyor. Bu durumun Dead Space 3 için de geçerli olup olmayacağı sorusuna cevap veren Visceral Games’ten PC oyuncularına kötü bir yanıt geldi.

Visceral Games, Dead Space 3’ün bir konsol portu olacağını ve fazladan teknik özellikler barındırmayacağını belirtti. PC versiyonu için ayarlanabilir grafik seçenekleri bulunacak. Ancak ekstra yüksek çözünürlük içeren ayarlar olmayacak. Ve oyun DirectX 11 desteğine de sahip olmayacak. Yapımcı firma Playstation 3 ve Xbox 360 konsollarındaki grafik kalitesinin aynısını PC’de göreceğimizi söyledi.

Dead Space 3'ün yakın zamanda çıkan demosu ile ilgili incelememizi Dead Space 3 Demo İncelemesi yazımızdan okuyabilirsiniz.

Dead Space 3 Korkutacak

YORUMLAR