Death Stranding PC'ye de Çıkacak!

Death Stranding PC'ye de Çıkacak!

Metal Gear serisinin yaratıcısı olan ve Konami'den olaylı bir şekilde ayrılan Hideo Kojima'nın kendi başına hazırladığı yeni oyunu Death Stranding bu senenin en heyecanla beklenen oyunları arasındaydı.

Geçtiğimiz sene Death Stranding duyurusu sinematik videolarla yapılmıştı. Bu videolar bize oyunun bir korku oyunu mu, aksiyon oyunu mu olduğu konusunda herhangi bir ipucu vermemişti. Yayınlanan ilk Death Stranding videosunda Walking Dead dizisindeki Daryl karakterini canlandıran Norman Reedus baş roldeydi. Hatırlancağı üzere Norman Reedus, iptal edilen Silent Hills projesinde de baş rolü üstleniyordu. Bu durumdan dolayı Death Stranding'in bir korku oyunu olabileceği düşünülmüştü. Daha sonradan ünlü yönetmen Guillermo del Toro ve Hannibal dizisinden tanıdığımız Mads Mikkelsen de Death Stranding kadrosuna katılmıştı ve tanklar gibi savaş araçları videolarda görülmüştü. Bu nedenden ötürü Death Stranding'in Metal Gear benzeri bir aksiyon oyunu olabileceği de düşünülmüştü.

Hideo Kojima, Death Stranding konusunda ağzını sıkı tutarak günümüze kadar çok detay paylaşmadı. Fakat oyunun E3 2017'de yer almayacağını açıklayarak kötü haberi verdi. Buna rağmen Death Stranding ile ilgili bir de iyi haberimiz var. Death Stranding PC sürümü de çıkış yapacak.

Death Stranding PC sürümünün çıkacağı bilgisi Kojima Productions'ın düzenlediği bir soru - cevap oturumunda ortaya çıktı. Bu oturumda Death Stranding'in PC'ye gelip gelmeyeceği soruldu ve Death Stranding'in, PlayStation 4'e çıktıktan bir süre sonra PC'ye de çıkacağı cevabı verildi. İşin ilginç yanı ise bu oturumda yer alan soru ve cevapların sonradan kaldırılmış olması.

Böyle bir karar alınmasının sebebi muhtemelen Death Stranding'in ilk başta PlayStation 4'e özel bir oyun olarak duyurulmasıydı. Kojima Productions, Sony'nin tepkisini çekmemek adına bu soruları ve cevapları temizlemiş olabilir.

Rockstar, Bully 2'yi E3'te Duyurabilir

Mount & Blade 2: Bannerlord, E3 2017'de Oynanabilecek!

E3 2017'den Neler Bekliyoruz

YORUMLAR