Dell, Chrome OS'lu İlk Dizüstü Bilgisayarı Chromebook 11'i Duyurdu

Dell, Chrome OS'lu İlk Dizüstü Bilgisayarı Chromebook 11'i Duyurdu

Dell, Chrome işletim sistemini üzerinde çalışan dizüstü bilgisayar modelini duyurdu. Dell'in Chrome OS'lu yeni dizüstü bilgisayarı Dell Chromebook 11, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Dell'in eğitim sektörü için tasarladığı Chrome OS'lu ilk dizüstü bilgisayarı Chromebook 11 görücüye çıktı. 11.6 inç 1366 x 768 çözünürlük sunan ekrana sahip bilgisayar gücünü Intel'in Celeron 2955U işlemcisindan alıyor ve 16GB katı hal sürücü (SSD) ile geliyor. 4GB DDR3 RAM'li model yaklaşık 300 dolar fiyat etiketi ile Amerika ve İngiltere'de satışa sunulacak. 2GB RAM'li modelin ise 260 dolar fiyat etiketi ile 2014'ün ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Düşük fiyatlı olmasına rağmen 1080p videolar için HDMI çıkış portu ve Bluetooth 4.0 gibi yenilikçi özelliklere sahip Chromebook 11, tek şarjla 10 saat kullanım sunuyor. Ön yüz kamerasının 720p kalitede video kaydına imkan vermesi ve görüntülü görüşmeler için üst düzey görüntü kalitesi sunması bilgisayarın öne çıkan diğer bir özelliği. Bunların yanı sıra 2 adet USB 3.0 portunun da yer aldığını belirtelim.

Dell'in 8 saniyeden de kısa bir süre kullanıma hazır hale gelen yeni Chromebook 11, öğrenci ve öğretmenlerin belgelerine akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya Chromebook'larından ulaşamalarına imkan tanıyan Wyse PocketCloud uygulaması ile geliyor.

Asus, PadFone Mini'yi Resmen Duyurdu

YORUMLAR