Dell Dünyanın En İnce Tableti Venue 8 7000'i Üretti

Dell Dünyanın En İnce Tableti Venue 8 7000'i Üretti

Dell, dünya çapında çok iyi satışlar yapmayı başaran ABD merkezli bir donanım şirketi. Şirket ürettiği ve büyük firmalara pazarladığı gelişmiş donanım ürünlerinden sonra halk için tüketim ürünlerini üretmeye de başladı.

Gelişen teknolojinin doğurduğu ihtiyaç dışı tüketim ürünü tablet bilgisayarlar neredeyse her eve girdi. Apple ve Samsung gibi büyük teknoloji şirketleri bu pazarın vazgeçilmez bir parçası olurken piyasaya Dell'de katıldı. Dell büyük bir hamle yaparak dünyanın en ince tabletini üretti ve rakiplerine büyük bir fark attı. 

Dell, Venue 8 7000 ismini verdiği dünyanın en ince tabletini önümüzdeki ay yani Kasım ayında tanıtacak. Tabletin teknik özellikleri de en az tablet kadar ince düşünülmüş ve gerçekten güzel bir cihaz ortaya çıkmış. Apple'ın ürettiği iPad Air 2'ye rakip olması beklenen  Venue 8 7000, 8 MP arka kamera ve bunun haricinde 2 tane daha farklı kameraya sahip. Alışılmış tabletlerde bulunmayan 3. kamerayı kullanarak 3 boyutlu fotoğraf ve videolar çekilip özel efektler verilebileceği söyleniyor. Kameranın haricinde 16 GB ROM ve 2 GB RAM bulunuyor. 2560x1440 çözünürlüğünde ekrana ve 2,33 GHz hızında Intel Quad-Core bir işlemciye sahip.

Dell Venue 8 7000'in satış fiyatının 499 Dolar olması bekleniyor.

Lenovo Yoga Tablet 2, Yoga Tablet 2 Pro ve Yoga 3 Pro Duyuruldu

iPad Air 2 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR